Alaylı yazılımcı olmak için ne yapılmalı?

Carlx45

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Polis Dedektifi
Arkadaşlar, üniversite sınavından sonra yazılım öğrenip siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum. Hangi yazılım tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siber Güvenlik Uzmanı nasıl olunuyor peki,Mühendislik şart mı bu meslek için ?
Öyle bir şart yok. Üniversitelerde siber güvenlikle alakalı bir bölüm yoktu ben okurken bildiğim kadarıyla sadece yüksek lisansta vardı. Belki açılmıştır lisans için de ondan haberim yok. Siber güvenlik için dışardan kurs alıp da iş bulabilme oranı nedir bilmiyorum ama yazılımda daha çok bulursun. Ben dışardan aldığım yazılım eğitimiyle 2 ay içinde iş bulmuştum.(Azimli olursan tabi)

O nedir hocam ?
Hack...

İlk önce okulunu bitirsen? Çok istiyorsan akademisyen ol. İleri düşünmek yerine ana odaklan.
Okulu kazanınca bunu hatırlatacağım size hocam.Yazılım için ne önerirsiniz ?
Öyle bir şart yok. Üniversitelerde siber güvenlikle alakalı bir bölüm yoktu ben okurken bildiğim kadarıyla sadece yüksek lisansta vardı. Belki açılmıştır lisans için de ondan haberim yok. Siber güvenlik için dışardan kurs alıp da iş bulabilme oranı nedir bilmiyorum ama yazılımda daha çok bulursun. Ben dışardan aldığım yazılım eğitimiyle 2 ay içinde iş bulmuştum.(Azimli olursan tabi)
Udemy ve İTÜ'nün sertifika programları varmış anlaşılan.Bu arada çok sağolun hocam.

Okulu kazanınca bunu hatırlatacağım size hocam.Yazılım için ne önerirsiniz
Umarım kazanırsan mutlu olurum. Alaylı yazılımcı olmak çok zor. Üniversite'de usta-çırak ilişkisi varken alaylı yazılımcı da kendi kendine öğrenen kişi var. O yüzden alaylı yazılımcı olmayı tavsiye etmiyorum. C, C#, Python ve HTML (temel düzey) uğraşan biri olarak; alaylı yazılımcılık çok zor.

Hem üniversite referans olabiliyor. Ama bu dediklerim genelleme. Yani alaylı olarak devam etmek istisna. Üniversitenin puanı yükseldikçe iş bulma oranı da artıyor.

Sen yazılım mühendisliği düşün. Sana en çok hitap eden bu bölüm.

Başarılar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı