Alaylı yazılımcı olmak için ne yapılmalı?

Konuyu açan yazarımızın dediklerine katılarak bir şey daha söyleyeceğim. Bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği bölümlerini kazanmak çok zor. Yani bu bölümleri kazanmak için bilgisayar bilgisi değil, çoğunlukla gerçek hayat ve meslekle alakası olmayan derslerden sorumlusunuz.
Hocam o bölümden mi mezunsunuz ?

Konuyu açan yazarımızın dediklerine katılarak bir şey daha söyleyeceğim. Bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği bölümlerini kazanmak çok zor. Yani bu bölümleri kazanmak için bilgisayar bilgisi değil, çoğunlukla gerçek hayat ve meslekle alakası olmayan derslerden sorumlusunuz.
Aynen öyle. CS GO da her maç 1. olduğu için bilgisayar mühendisi olabileceğini söyleyeni görmüştüm.

Hocam o bölümden mi mezunsunuz ?
Hocam değilim, ben de sınavdan sonra yazılım üzerine yoğunlaşacağım. Önceden öğrendiğim bilgilerle başlayacağım.
Aynen öyle. CS GO da her maç 1. olduğu için bilgisayar mühendisi olabileceğini söyleyeni görmüştüm.
Hocam kesinlikle. Ancak yazdığım şeyde sınavı hiçbir şekilde savunmuyorum.

Terminal basitçe bir komut işleticisi veya istemcisidir. Ayrıca havalı olduğu doğru değil bence. Manjaro kullanıyorum ve zsh var onda. Windows CMD ise berbat gözüküyor zaten.

Ac is ilanlarini, "Universitelerin ilgili bolumlerinden mezun" ibaresi gecmeyenleri ya da bunu zorunlu olarak belirtmeyenleri hedef olarak belirle.

Geri kalan maddeleri ogrenmeye bak.

Universitesini okumadigin teknik yetersizliklerin olacak belirli konularda. Bunun yerine pratik bilgi ve tecrube koyarak on plana cikmaya calisacaksin.

Geri
Yukarı