ALC 887 Cızırtı sorunu

Farklı soruların için yeni konu açabilirsin.
Bunu indir ve ZIP'ten çıkart. Sonra dosyayı EFI / Clover / ACPI / Patched içine atıp dene.
Download (14.11KB)

Malesef hocam değişen bir şey olmadı ses sorunu devam ediyor.
Yinede kontrol etmek isterseniz config dosyam budur hocam @claus
Yalnız bir şey farkettim hocam ses sorunu sistemde. Örneğin youtubede şuan ses sorunu yok rahatca video ve müzik açılıyor fakat sistemde sanki ses oyunda 5 6 FPS alır gibi kasılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Patches kısmına rehberdeki gibi değerleri girip sistemi başlatıp tekrar dene.
Ayrıca DSDT'den önce müzik dinlerken sorun oluyor muydu?

Patches kısmına rehberdeki gibi değerleri girip sistemi başlatıp tekrar dene.
Ayrıca DSDT'den önce müzik dinlerken sorun oluyor muydu?

Açıkcası Catalina'da Youtube normal çalışıyor fakat sistemde ki ses sorunu aynıydı. Şimdi DSDT yanasını kaldırıp Youtube'yi kontrol ettim Youtube normal fakat sistemde ki sesler kasma devam ediyor muzik ve video sesleri kasılıyor. Tüm loyutları zaten daha önce denemiştim hepsinde bu sorun aynıydı hocam. DSDT yaması açıkcası pek bi fayda etmedi gibi görünüyor.

Loyut denemeyeksin zaten. Rehberi dikkatli oku.

Hocam paylaştığım configte bunların hepsı tanımlı ben bunu zaten yaptım. AppleALC ve Lilu son sürüme günceli. Hdas hdef configte tanımlı. Inject kısmında 887 loyutu 3 göründüğü için o tanımlı. Ben inject teki kıskmda bulunan 3 rakamın haricinde 887'nin tum loyut numarslarını denedim. 3-5-1-2-7-11-13-17-18-28-29-33.

28-29-99 hiç çalışmaz iken 17 çok çok az ses verıiorken diğer hepsi cızırtılıydı. Anakartın ses kartı ile ilgili problemi olsa Windows'ta bir hata bir bozulma bir şey olabilidirdi. Ama Windows'ta hersey normal :(
Problem çözüldü hocam sorun sizde yada bende değilmiş. Sorun işlemciden kaynaklıymış. Bakınız aynı problemler. İşlemci deneyeceğim bakalım. A Sound card‘s Problem on my Ryzen 3 2200g & B350M Mortar · Issue #10 · AMD-OSX/AMD_Vanilla

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı