Çözüldü ALC 897 HyperX Cloud Alpha'yı besler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Arkadaşlar ALC 897 ses kartına sahibim, HyperX Cloud Alpha'yı rahatlıkla besler mi?

Çözüm
Uzun süredir araştırmama rağmen ALC 897 hakkında hiçbir bilgi bulamadım. O hariç bütün ALC 800 serisi hakkında bilgi var. ALC 800 serisinde de pek çok model olmasına rağmen tek iyi olan versiyon 889 olan ve o da eski anakartlarda var. Yani 897'nin pek iyi olacağını düşünmüyorum. Zaten genelde de ALC 892/ALC 897 şeklinde yazıyor anakart üreticileri bu bilgiyi sitelerinde paylaştıklarında. 892'ye yakın bir şey muhtemelen ama yine de kesin konuşamıyoruz çünkü bilgi yok.
ALC 887 için yazılmış bu. Ayrıca ALC 887'ye bunu demeleri komik. Çünkü ALC 887, 892'nin güncel olmayan versiyonu. Yani 892'den bile kötü. Ek olarak 887 ve 892'nin en büyük problemleri ses seviyesinin düşük olması zaten. %100 ses bile yapsan arttırma ihtiyacı hissediyorsun sesi.
Ben de 887 bile besliyorsa 897 hayli hayli besler diye düşünerek paylaştım. :) Audio Boostta var MSI anakartta o da işe yaramaz mı?

@DracheN paşam al bunun USB ses kartlı olanı ve bak keyfine. Bu kadar basit.
Abi Cloud Alpha'da çift odalı tasarım var, merak ediyorum o yüzden.

Son düzenleme:
887 kullanan çoğu orta ve üst sınıf anakart, ön analogların güçlü kulaklık süreceğini varsaydı. Bu yüzden yüksek ohm destekli amp çözümü kullanıyordu. Durum böyle olunca fena olmayan ses kalitesi oluşuyordu.

Aynı şeyin 897'de geçerli olduğunu görüyorum. Maalesef yeni anakartımda böyle bir şey yok ve eksikliğini HS50 Pro'da bile fark ediyorum.

Bence bir miktar sıkıntı olur.

897'nin ses kalitesi, 887'den kötü geliyor bana. Belki kafayı sıyırdım. Tam emin olamıyorum.

Ah M5A97'nin dili olsa konuşsa...

@DracheN

BlackShark V2 X için bunu kullanıyorum:

Çok memnunum, siz de bu tarz bir şey alabilirsiniz. İleride bütçeniz olursa Creative Sound markasından da alabilirsiniz, çok iyi çünkü.

@DracheN

BlackShark V2 X için bunu kullanıyorum:

Çok memnunum, siz de bu tarz bir şey alabilirsiniz. İleride bütçeniz olursa Creative Sound markasından da alabilirsiniz, çok iyi çünkü.
Linkteki ses kartını mı kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı