ALC256 ASUS ses sürücüsünü güncellerken ses gitmesi

Getramen

Hectopat
Daha fazla  
Elimde ASUS K555UB laptop var. Ses kartı Driver'ini güncelleyince ses gidiyor. Bunu çözmenin bir yolu var mıdır?

1593277317558.png

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0256&SUBSYS_10431CCD&REV_1000.
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0256&SUBSYS_10431CCD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masasından Realtek sürücünü sil ve sistemi yeninden başlat. Sonra aygıt yöneticisine gir ses Realtek sesi seç ve aygıt yazılımını kaldır seçeneğini seçip kaldır ve yeniden başlat.
Sonra bunu yükleyip tekrar yeniden başlatıp dene.

Bu sürücü çalıştı fakat bu sürücü benim halihazırda yüklü olan sürücümden daha eski galiba. Realtek'in sitesinden indirdiğim son sürüm ve hatta sonran birkaç önceki sürümleri denedim ama çalıştıramadım. Daha güncel bir sürücü nasıl bulabilirim?
Şu anda bu sürücüyü yükledim fakat ses gelmiyor.
1593373669738.png

Son düzenleme:
Bende yüklü olan 6.0.1.7620 sürümü zaten çalışıyordu. Sizin verdiğiniz sürüm benim sürümümden eski ve ses efekti bölümünü kullanamıyorum. Ben 6.0.1.7620 sürümünden daha güncel bir sürüm yüklediğim zaman ses gelmiyor ve nasıl çözeceğimi öğrenmek istiyorum. Yani sizin verdiğiniz sürücü benim soruma yanıt değil.

Şu an bende yüklü olan sürüm 6.0.1.7620 herhangi bir sorun olmadan zaten çalışıyordu. Sizin verdiğiniz sürücü de çalışıyor fakat bende zaten yüklü ve çalışan sürücümden (6.0.1.7620) hem eski hem de ses efekti bölümü kullanılamıyor. Ben sürücümü 6.0.1.8186 sürümüne, yani daha güncel bir sürücüye, güncellediğim zaman bilgisayardan hiçbir ses gelmiyor. Daha başka (Bende yüklü olan sürümden daha güncel olan sürücüleri) sürücüler de denedim fakat sonuç aynı. Ben bu sorunu nasıl çözeceğimi ya da çözülebilecek mi diye öğrenmek istiyorum.

Geri
Yukarı