Alçı çıktıktan sonra ne yapılmalı?

freakcnsl

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar
Parmağım kırılmıştı ve 3 hafta alçıya alındı. Alçı çıkalı 1 hafta en fazla oldu fakat sanırım çok yüklendim parmağıma hala ağrıyor. Parmağıma sizce nasıl davranmalıyım?

Bence çok fazla onu kullanma ve onu yorma bunu yaparak geçme şansı vardır (geçmiş olsun).

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhabalar
Parmağım kırılmıştı ve 3 hafta alçıya alındı. Alçı çıkalı 1 hafta en fazla oldu fakat sanırım çok yüklendim parmağıma hala ağrıyor. Parmağıma sizce nasıl davranmalıyım?
Her konuda seni görüyorum gerçekten çok yüklenmişsin :D geçmiş olsun.

Kemiklerin tam anlamıyla eski haline kavuşması alçı süresinden daha uzun sürüyor. Alçı sadece başlangıçta kemiğin yanlış birleşmesini önlemek için yapılıyor. Yani parmağınız henüz tam anlamıyla iyileşmiş değil. Mümkün olduğunca kullanmamaya çalışın.

Kemiklerin tam anlamıyla eski haline kavuşması alçı süresinden daha uzun sürüyor. Alçı sadece başlangıçta kemiğin yanlış birleşmesini önlemek için yapılıyor. Yani parmağınız henüz tam anlamıyla iyileşmiş değil. Mümkün olduğunca kullanmamaya çalışın.

İsteksizce kıtlatıyorum. Umarım sorun olmaz.
Küçük egzersizler yapmaya çalışın fakat acıyorsa yapmayın. Hareket ettirmemeniz yeterli ağrısı geçene kadar. Bu arada nasıl kırdınız?

Yok hareket ettirebiliyorum. Sonuna kadar hatta. Ama kırılan yere sancı giriyor. Futbol topu çarptı. Atan kişi de güçlü biri idi :)
Parmağım çok şişmişti. Şişliği daha yeni indi.

Yeni konular

Geri
Yukarı