Aldığım botu iade almak zorundalar mı?

Ürün kullanılmışsa ve ayıplı değilse yok diye biliyorum. Kardeşim avukat kendisiyle böyle konuştuğumu hatırlıyorum. Tekrar soracağım
MSY 9. Madde Cayma hakkı;

(1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Açıkçası ben 2 saat bile olsa kullanılmış bir ürünü almak istemem. Ama kanunda böyle mesela teknolojik ürünlerde de ambalajı açıldığı an ayıplı veya hasarlı değilse iade alınmaz.

Vallahi sorsan iyi olur ayakkabıyı dün aldım bugün 2 saat falan giydim onda da kursa gittim altı bile tertemiz bir de orjin diye sattı çakma çıktı.

Eğer üründe yırtık, leke, yıpranma, aşınma, sürtme gibi şeyler yoksa almalılar. Ama üründe kusur varsa tabii ki de almama hakları var.

Eğer üründe yırtık, leke, yıpranma, aşınma, sürtme gibi şeyler yoksa almalılar. Ama üründe kusur varsa tabii ki de almama hakları var.
Bak çakma çıktıysa ayıplı üründen tut vergi kaçakçılığına, telife hatta dolandırıcılığa girer ki bu durumda tazminat dahi alırsın. Ama öteki kullanım durumunu soracağım. Çünkü kullanılan ürünün sıfır olarak satılamaması gibi bir neden gösterilerek iadesinin alınacağını çok düşünmüyorum. Mahalle esnafı esneyebiliyor ama Nike, Adidas gibi ürünlerden biliyorum almıyorlar.

Bak çakma çıktıysa ayıplı üründen tut vergi kaçakçılığına, telife hatta dolandırıcılığa girer ki bu durumda tazminat dahi alırsın. Ama öteki kullanım durumunu soracağım. Çünkü kullanılan ürünün sıfır olarak satılamaması gibi bir neden gösterilerek iadesinin alınacağını çok düşünmüyorum. Mahalle esnafı esneyebiliyor ama Nike, Adidas gibi ürünlerden biliyorum almıyorlar.

Üründe hiçbir zarar sıkıntı yok yeni gibi alırken orijinal mi diye sordum evet orijinal diyerek sattı. İade almam dedi telefonda bakalım ne olacak tüketici hakem heyeti giderim inşallah ama umarım gerek kalmaz.

Açıkçası ben 2 saat bile olsa kullanılmış bir ürünü almak istemem.
Hocam kullandığın ürünü iade almaları etik olarak doğru değil ki bence de almamalılar.
İnsanız sonuçta bazen denemeden bilemiyoruz. Mağazalardan giyerek aldığınız kıyafeti ilk siz mi deneyip aldığınızı sanıyorsunuz. Kaç kişi denedi belki sizden önce belki küçük geldi belki büyük geldi. Burada önemli olan alınan ürünün bozulmamış, yıpranmamış olması olduğunu düşünüyorum. İade etmesinde etik bir sorunun olduğunu da düşünmüyorum.

Geri
Yukarı