Aldığım Gereksiz Mesaj Cezası Hakkında

121228

Kilopat
Makaleler
10
Bundan 4 gün önce 16 Nisan saat 06:02'de "GIF koyma geri gelmeli mi?" adlı konuda paylaştığım 2 görsel yüzünden Ma'at adlı moderatör arkadaşımız tarafından 2 adet gereksiz mesaj cezası aldım. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Paylaştığım görsellerin konu ile bir alakası olmamakla beraber, cezanın yerinde ve haklı bir ceza olduğunu kabul ediyorum. Fakat benim burada değinmek istediğim şey, daha başka bir şey. Yukarıda bahsettiğim konuda birkaç arkadaş yetki tartışmasına girmiş ve aynı zamanda benim dışımda konuyla alakasız görsel atan arkadaşlarda vardı. Fakat o arkadaşların hiçbirine bir uyarı yapıldığını, ya da konuyla alakasız mesajlarının, görsellerinin silindiğini görmedim.

Hal böyle olunca insan ister istemez bir düşünüyor. "Acaba adam mı kayırıyorlar?" ya da "Arkadaşları da, ondan mı bir uyarı, bir ceza verilmiyor?" gibisinden bir düşünüyor insan. Umarım bahsi geçen olay bir dikkatsizliktir. En azından ben bunun bir dikkatsizlik olduğuna inanmak istiyorum.

Ek olarak kimseye ceza yedirmek gibi bir niyetim yok. Sadece bunu hakkımı aramak diye düşünüyorum. Bu konuyu bir serzeniş olarak düşünebilirsiniz. İzin verirseniz bunu bir örnekle açıklamak isterim.

Farz edelim ki 4 hırsızsınız ve hepiniz yakalanıyorsunuz. Ve bu 4 hırsızın içinden sadece kendinizin tutuklandığını, diğer hırsızların ise serbest bırakıldığını düşünün. Yakınmaz, sitem etmez misiniz? Tabii ki burada verdiğim örnek abartı bir örnek. Fakat mantık aynı. Umarım kendimi anlatabilmişimdir ve beni anlayabilmişsinizdir.

Son olarak ise Moderasyon Ekibini daha dikkatli olmaya davet ediyorum.

Hepinize teşekkür ederim.

Bahsi geçen konu: GIF koyma geri gelmeli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizi konudaki gereksiz mesajları rapor etmekten alıkoyan şey nedir?
Konumun gayet açık olduğunu düşünüyorum. Olay benim ya da başkalarının ceza alması değil. Moderatör arkadaşların görevlerini daha dikkatli yapması gerektiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı