Aldığım laptopta işletim sistemi yok

İşletim sistemi var, sanıyorum ki BIOS güncellemesi sonrası EFI Shell ekranına düşmüş.

Bu FreeDOS değil, EFI Shell.

Hiç FreeDOS komut ekranıyla karşılaştınız mı? Bu EFI Shell.
peki ne yapmam gerekiyor şu anda windows10 format var elimde atsam sıkıntı olur mu

@JameKK Bilgisayarı sıfır mı aldın? İşletim sistemi kurulu gelecek dendi mi? Ona göre daha önceki mesajdaki komutları kullanmanı isteyeceğim.
bilgisayarı sıfır aldım daha doğrusu almışlar ve bilgisayarcıya götürün program yüklesin demişler ve kutusunda OS bölümünde none yazıyor ben freedoos zannediyorum.
Aldığınız yerde ''FreeDOS'' şeklinde bir şey yazıyor muydu ? Direkt formata gerek yok.
kutusunda OS bölümünde "none" yazıyor

İşletim sistemi kurulu olmadan satılıyor anlamına geliyor. Daha önceki mesajlarda yer alan temiz kurulum rehberlerine bakarak sıfırdan kurulum yapacaksın.

Herhangi bir işletim sistemi yok o zaman elinizde Windows 10 USB'si varsa attığım linklerden kurulum yapabilirsiniz. Bu arada eğer yapmayı bilmiyorsanız yeni konu açın oradan yardım edelim.

bilgisayarı sıfır aldım daha doğrusu almışlar ve bilgisayarcıya götürün program yüklesin demişler ve kutusunda OS bölümünde none yazıyor ben freedoos zannediyorum.

kutusunda OS bölümünde "none" yazıyor
İşletim sistemi olmadan almışsın eğer başka bir bilgisayarın varsa Windows yüklemek çok zor bir şey değil.

Geri
Yukarı