Çözüldü Aldığım sıfır ThinkBook 13s 21AS003HTX SSD'si kullanılmış

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KekSeven71

Hectopat
Merhaba,

Dün Hepsiburada üzerinden ThinkBook 13s 21AS003HTX model dizüstü bilgisayarı satın aldım. Kutusu mühürlü olarak elime ulaştı. Seri numarasını girdiğimde 12 ay önce garantisinin başladığını gördüm, bunun üzerine satın aldığım mağazayla hemen irtibat kurdum. Mağaza bunun Lenovo kaynaklı bir hata olduğunu, ben faturayı Lenovo sistemine yükleyince bunun düzeltileceğini belirtti.

Şimdi kurulum yapıyorum ve tedbiren CrystalDiskInfo kurdum. Programa göre SSD toplam 6 kez, 8 saat boyunca çalıştırılmış. 118 GB veri okunmuş, 149 GB veri yazılmış. Tabii buna benim Windows 10 kurulumum da dahil. Bu süre normal mi, fabrika testleri vb. için olduğunu varsayıyorum fakat az önce bahsettiğim garanti meselesi sebebiyle de içime kurt düştü. İlk kez dizüstü bilgisayar satın aldığım için Technopat'a sormak istedim.

Saygı ve selamlarımla,

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,

Dün Hepsiburada üzerinden ThinkBook 13s 21AS003HTX model dizüstü bilgisayarı satın aldım. Kutusu mühürlü olarak elime ulaştı. Seri numarasını girdiğimde 12 ay önce garantisinin başladığını gördüm, bunun üzerine satın aldığım mağazayla hemen irtibat kurdum. Mağaza bunun Lenovo kaynaklı bir hata olduğunu, ben faturayı Lenovo sistemine yükleyince bunun düzeltileceğini belirtti.

Şimdi kurulum yapıyorum ve tedbiren CrystalDiskInfo kurdum. Programa göre SSD toplam 6 kez, 8 saat boyunca çalıştırılmış. 118 GB veri okunmuş, 149 GB veri yazılmış. Tabii buna benim Windows 10 kurulumum da dahil. Bu süre normal mi, fabrika testleri vb. için olduğunu varsayıyorum fakat az önce bahsettiğim garanti meselesi sebebiyle de içime kurt düştü. İlk kez dizüstü bilgisayar satın aldığım için Technopat'a sormak istedim.

Saygı ve selamlarımla,

Fabrikalarda seri üretimde cihazların bazıları ileri test için ayrı bir alanda test edilirler senin cihazda bunlardan birisi olabilir.
Bu okuma yazma olayına takılmayın sorun olmaz.

Garanti olayı sana satıcının verdiği şekildedir.
Lenovo'nun deposundan çıktığında o tarafta garanti başlar cihaz son satış ya da distiribitör de 1 sene beklemiş olabilir bu durumda gayet normal.
Faturanda cihazın seri numarası yazıyor ise hiçbir sorun olmaz.
Fatura tarihinden itibaren garanti kapsamındadır cihazın.
Merhaba,

Saygı ve selamlarımla,

Fabrikalarda seri üretimde cihazların bazıları ileri test için ayrı bir alanda test edilirler senin cihazda bunlardan birisi olabilir.
Bu okuma yazma olayına takılmayın sorun olmaz.

Garanti olayı sana satıcının verdiği şekildedir.
Lenovo'nun deposundan çıktığında o tarafta garanti başlar cihaz son satış ya da distiribitör de 1 sene beklemiş olabilir bu durumda gayet normal.
Faturanda cihazın seri numarası yazıyor ise hiçbir sorun olmaz.
Fatura tarihinden itibaren garanti kapsamındadır cihazın.

Çözüm
Bugün Lenovo desteği garanti tarihini düzenledi, içim çok rahatladı. Bilgisayardan çok memnunum, şimdilik bir eksiğini gediğini görmedim ve hem pili hem hızı çok iyi, ekranı da gerçekten göz alıcı güzellikte. Tam bir taşınabilir ofis makinası olmuş, MacOS istemeyen ancak Air benzeri bir cihaz isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.
@KekSeven71 Hocam ben de aynı laptopu almayı düşünüyorum fakat internette çok yorum yok. Instagram nickim konfese bana ulaşabilir misiniz ürünle alakalı soru sorsam?
Merhaba hocam, Instagram kullanmıyorum. Dilerseniz yeni konu açın, sorularınızı cevaplayayım. Konu dışı sayılmayacaksa buradan da cevaplayabilirim.

Anladım hocam, aklıma takılanları sorayım o zaman.

- Kapağı açarken menteşesi sağlam geldi mi size? Rahat açılıyor mu ve uzun süre dayanacak gibi mi?

- Ekranı 300 nit evde yeterli olur fakat dışarıda kullanılabilir mi? Bir de pencerenin karşısındayken yansıma yapıyor mu?

- Bir de yük altında kullandınız mı hiç, ısınma ve fan sesi durumu nasıl acaba? Yatakta kucaktayken kullanınca sıcaklık geliyor mu?

- Trackpad ve klavyesi nasıl? Trackpad bana biraz dandik gibi geldi.

Bir de siz kullanırken beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikleri yazarsanız sevinirim. 20 bin lira vermeye değer mi sizce yoksa başka öneriniz olur mu? Çok teşekkür ederim şimdiden. 🙂

Son düzenleme:
Anladım hocam, aklıma takılanları sorayım o zaman.

- Kapağı açarken menteşesi sağlam geldi mi size? Rahat açılıyor mu ve uzun süre dayanacak gibi mi?

- Ekranı 300 nit evde yeterli olur fakat dışarıda kullanılabilir mi? Bir de pencerenin karşısındayken yansıma yapıyor mu?

- Bir de yük altında kullandınız mı hiç, ısınma ve fan sesi durumu nasıl acaba? Yatakta kucaktayken kullanınca sıcaklık geliyor mu?

Bir de siz kullanırken beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikleri yazarsanız sevinirim. 20 bin lira vermeye değer mi sizce yoksa başka öneriniz olur mu? Çok teşekkür ederim şimdiden. 🙂

Gerek kapağı, gerek menteşesi sağlam geldi. Bundan önce kullandığım son dizüstü bilgisayar Thinkpad T540p idi, belki fikir verir. Bunun kadar zarif değildi, bir nevi Casio F91 sağlamlığındaydı :) Bunu Vatan'dan Lenovo'nun 13" bilgisayarlar için sleeve'ini aldım önce ona, sonra sırt çantama koyuyorum.

Ekran parlaklığı yeterli. Şuan kütüphanedeyim, hemen cam kenarındayım. Yukarıdan sarı florasan ışığı, yandan parlak güneş ışığı gelmekte. Sondan bir önceki kademede kullanıyorum. Yansıma rahatsız etmeyecek düzeyde, ancak yine de var. Belki rahatsız olursunuz ama ben çok huylu biriyimdir, şimdiye dek özellikle de Word'deyken rahatsız olmadım.

Yük altında kullanmadım, kucakta veya yatakta kullanmaya da çekinirim açıkçası. Ancak serin bir cihaz diyebilirim. Başta Windows'u kurana ve driverları ayarlayana kadar biraz bağırdı diyebilirim ancak yine de rahatsız olmadım. Ayrıca Windows 10 kurarken masaüstü bilgisayarımdan USB ile WLAN driverı aktarmam gerekti çünkü W10 wifi'ı algılayamadı, aklınızda bulunsun. Kurulum sonrasında Lenovo Vantage yazılımıyla driver vb. meseleleri rahatça halledebilirsiniz. Yine aynı yazılımda üç güç tüketimi seçeneği var, ben tasarrufta kullanıyorum.
1698060850007.png

Youtube'da ürünün özellikle oyun esnasındaki termal performansını değerlendiren iki video buldum. Modeli ve işlemciyi aratarak rahatça bulabilirsiniz. Onları izlemenizi tavsiye ederim.

Saygı ve selamlarımla,

Gerek kapağı, gerek menteşesi sağlam geldi. Bundan önce kullandığım son dizüstü bilgisayar Thinkpad T540p idi, belki fikir verir. Bunun kadar zarif değildi, bir nevi Casio F91 sağlamlığındaydı :) bunu Vatan'dan Lenovo'nun 13" bilgisayarlar için Sleeve'ini aldım önce ona, sonra sırt çantama koyuyorum.

Ekran parlaklığı yeterli. Şu an kütüphanedeyim, hemen cam kenarındayım. Yukarıdan sarı florasan ışığı, yandan parlak güneş ışığı gelmekte. Sondan bir önceki kademede kullanıyorum. Yansıma rahatsız etmeyecek düzeyde, ancak yine de var. Belki rahatsız olursunuz ama ben çok huylu biriyimdir, şimdiye dek özellikle de Word'deyken rahatsız olmadım.

Yük altında kullanmadım, kucakta veya yatakta kullanmaya da çekinirim açıkçası. Ancak serin bir cihaz diyebilirim. Başta Windows'u kurana ve driverları ayarlayana kadar biraz bağırdı diyebilirim ancak yine de rahatsız olmadım. Ayrıca Windows 10 kurarken masaüstü bilgisayarımdan USB ile WLAN driverı aktarmam gerekti çünkü Windows 10 Wi-Fi'ı algılayamadı, aklınızda bulunsun. Kurulum sonrasında Lenovo Vantage yazılımıyla driver vb. meseleleri rahatça halledebilirsiniz. Yine aynı yazılımda üç güç tüketimi seçeneği var, ben tasarrufta kullanıyorum.
Eki Görüntüle 1987199

YouTube'da ürünün özellikle oyun esnasındaki termal performansını değerlendiren iki video buldum. Modeli ve işlemciyi aratarak rahatça bulabilirsiniz. Onları izlemenizi tavsiye ederim.

Saygı ve selamlarımla,

Hocam ben bunu elektrik-elektronik mühendisliği ve yazılım için almak istiyorum bu laptop harbi 10 numara sanırım.

Hocam ben bunu elektrik-elektronik mühendisliği ve yazılım için almak istiyorum bu laptop harbi 10 numara sanırım.
EE Mühendisliğinde kullandığınız özel bir program var mı, bunların gereksinimlerini karşılar mı bilmiyorum ancak yazılım tarafında şöyle IDE açayım, kafede çalışayım derseniz çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Ee mühendisliğinde kullandığınız özel bir program var mı, bunların gereksinimlerini karşılar mı bilmiyorum ancak yazılım tarafında şöyle IDE açayım, kafede çalışayım derseniz çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Hocam bizde çok düşük seviyeli ekran kartları bile yeterli oluyormuş. Bundaki gömülü ekran kartı aslında bayağı iyiymiş. Intel irisinden çok daha iyi yeterli olur gibi geldi.

Geri
Yukarı