Aldığınıza pişman olduğunuz Epic Games veya Steam oyunları

Ben GTA 4 almıştım çok büyük bir hevesle, hiç beğenmedim. Raft oyununu da hiç beğenmemiştim.
Hogwarts Legacy.

Alırken "Havalı bir karakter oluştururum, maceradan maceraya dalarım" diye düşünüyordum. Gayet güzel başlamıştı her şey, karakteri her detayına kadar özelleştirmiştim. Oyun da bayağı sağlam bir giriş sekansı izletmişti. Ama gelgelelim okula girince oyundan aldığım zevk, yerini işkenceye bıraktı. Yahu karakterler o kadar donuk hissettiriyor ki.... ilk o an oyundan soğudum. Yarattığım karakterin ve diğer NPC'lerin içi boş bir modelden ibaret hissettirmesine ayar olurum.

Neyse, bir şekilde oynarım diyordum, sonuçta Mass Effect Andromeda'ya sabretmiş insanım. MEA'da karakterler donukluğun kitabını yazıyordu. Okul içerisinde yaptığım hareketlere NPC'lerin tepki vermemesi iyice çileden çıkarttı beni. Yahu önünüzde büyü yapıyorum, birisi de çıkıp "ne yapıyorsun arkadaşım" diye sormaz mı?

Eş zamanlı olarak Greedfall oynuyorum mesela, o oyun bu konularda Hogwarts Legacy'den 20 kat daha iyi. Yarattığınız karakterin ve diğer NPC'lerin içi boş bir model olmadığını, farklı kişiliklere sahip olduğunu hissediyorsunuz.

Tabii ben biraz rol yapma tarafına bakıyorum. Hogwarts Legacy, hikaye anlamında belki oldukça iyi bir oyundur, 3-4 saatlik bir oynanıştan hikayenin ne denli iyi, ne denli kötü olduğuna kanaat getirmek mümkün olmadığından bir yorum yapamıyorum.

Homefront: The Revolution diyebilirim, üstelik oyunu ilk çıktığında ve indirimsiz şekilde almıştım. Oyun optimizasyon konusunda o kadar felaket ki GTA IV'e optimize sorunlu diyen birisi bu oyunu oynadıktan sonra GTA IV'in önünde diz çöker tövbe eder. Çıktığı dönemde sistemim oyunun minimum değil önerilen sistem gereksinimlerinin bir tık gerisindeydi, ayarları düşürsem de yükseltsem de FPS aynı değerde kalıyordu. Ara sahnelerde 5000 FPS'lere uçan oyun oynanış sırasında 20FPS'lere adeta çivi çakıyordu. Daha sonra daha güçlü bir ekran kartı alıp oyuna yeniden şans vermek istedim ancak buglar vs derken oyunu rafa kaldırdım.

İninalda 2TL kalmıştı ininal çekeceğine rastgele bir oyun alayım demiştim. Mountain taxi driver almıştım. Mekanikleri çok kötü olmasa oynardım da aslında. Keşke Plants vs Zombies alsaydım diyorum aynı fiyattaymış.

Epic Games üzerinden AC Origins satın almıştım. O zamanlar i3-7100 işlemcim vardı. Ve aşırı derece işlemci kullanıyordu havaya baksam bile %100 seviyesindeydi ve oyun oynanmıyordu. Tamam dedim işlemcim pek iyi değil sonra oynarım dedim. Şimdi R5 işlemcim var geçen indirdim. İşlemci kullanımlarım gene %90 civarı seyrediyor ve darboğaz yaşatabiliyor. Oyunu şu an rahat bir şekilde oynayabilirim ama benim hevesim kaçtı çok fazla takıldım bu konuya.

Sanırsam yok. Pişman olacağımı biraz da olsun düşündüğüm oyunlara fazla para vermedim, dolayısıyla pişman olmadım. Fiyatına göre iyi oyunlardı yani. Fazla para verdiğim oyunları da seveceğimi düşündüğüm oyunlara harcadım sadece.
Epic Games üzerinden AC Origins satın almıştım. O zamanlar i3-7100 işlemcim vardı. Ve aşırı derece işlemci kullanıyordu havaya baksam bile %100 seviyesindeydi ve oyun oynanmıyordu. Tamam dedim işlemcim pek iyi değil sonra oynarım dedim. Şimdi R5 işlemcim var geçen indirdim. İşlemci kullanımlarım gene %90 civarı seyrediyor ve darboğaz yaşatabiliyor. Oyunu şu an rahat bir şekilde oynayabilirim ama benim hevesim kaçtı çok fazla takıldım bu konuya.
DXVK kurarak deneyin bir de, CPU kullanımı problemlerinin bir çoğunu çözüyor.

Sanırsam yok. Pişman olacağımı biraz da olsun düşündüğüm oyunlara fazla para vermedim, dolayısıyla pişman olmadım. Fiyatına göre iyi oyunlardı yani. Fazla para verdiğim oyunları da seveceğimi düşündüğüm oyunlara harcadım sadece.

DXVK kurarak deneyin bir de, CPU kullanımı problemlerinin bir çoğunu çözüyor.
Tamamdır bir gün oynayacak olursam kurarım. Hani oyun cracklenmesin diye falan mı bu kadar kullanıyor bu işlemciyi arka planda bir şey anlamadım. Oyun zaten kırıldı yani ne gerek var :D . Neyse bir gün indirirsem aklımda bulunur teşekkür ederim.

DayZ... Zamanında arkadaşlarla beraber aldığımız ve Bohemia'nın bir türlü geliştiremediği oyun. Toplasan bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda parti yaptık, onun da yarısından fazlası birbirimizi bulmakla geçmiştir.

Anno 1800 gibi DLC sezon pass gibi sonradan çıkartılan eklentileri oyun fiyatının yeri geldiğinde 3 katına satılan bütün oyunlar. 100 TL ye oyun alıyorsunuz sonradan çıkan eklenti 300 TL . Yani eğriye eğri doğruya doğru dersek böyle oyunları özellikle Türkçe menü bile koymayı ve Türk pazarında yüksek satış yapan ve TC dilini insanını adam yerine koymayan ubisoft oyunlarını KORSAN CRACK li oynamak lazım arkadaşlar öyle emeğe böyle saygı . Bu arada ubisoft ta 10 a yakın oyunum orjinal ve pişmanım yazık.

Yeni konular

Geri
Yukarı