Alerji aşısı veya tedavisi nasıldır?

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Merhabalar,

Önce biraz öncesinden bahsedeyim.

Öncelikle kedi sahibi olduğum belirtmeliyim. Çok ağır alerjilerim var. Alerjilerimi şöyle özetleyebilirim, <93 çıkması gereken IgE değerim 970'lerde çıktı. 4-5 ay önce test oldum. Kedi, köpek ve küfe çıktı. Kediye olduğunu biliyordum zaten, neyse doktorumla görüştüm, antihistaminiğin yanında bir de "Nazoster" adında bir burun spreyi verdi. Burun spreyini aldıktan sonra cidden çok rahatladım. Aylarca alerjik reaksiyon yaşamadım, yaşasam bile çok kısa sürdü veya rahatsızlık verecek kadar değildi. Nasıl olsa geçti diye bıraktım sonradan. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar her şey çok güzeldi. Şu an ölüyorum alerjiden. İşin kötü yanı tam geçişte olduğumuzdan mevsimsel mi değil mi anlayamıyorum. Gözlerimden birisi (İlginç bir şekilde asla ikisi birden kızarmıyor.) neredeyse her zaman kırmızı. Şu an da kıpkırmızı. Yolda polis çevirecek diye korkuyorum, o kadar :D Şimdi o burun spreyini ve Zyrtec 10mg alıyorum. Hafifletse de çok bir etki yaptığını söyleyemem.

Bugün daha etkili bir antihistaminik ararken alerji aşılarını gördüm. İmmünoterapi adı altında geçiyor. Antihistaminiklerden ümidi kestim artık. Bu aşılarda da ilk başta haftada 4 tane yapıyorlar, sonra ise ayda bire düşüyor. Tedavi süreci de 3 yılmış. Bu tedaviyi gören oldu mu? Gerçekten işe yarıyor mu? Deneyimlemiş veya bilgili birisi varsa ve aydınlatabilirse sevinirim :)

Not: Kedimi asla başkasına veremem. Vereceğime katlanırım daha iyi. Lütfen öyle bir çözümle gelmeyin :)

Geri
Yukarı