i3 12100F sistem FurMark'ta donuyor

ramses53

Picopat
Daha fazla  
Sistemim FurMark'ta 5-10 saniye sonra donuyor. Bilgisayarı tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. Eski ekran kartını da bu nedenle garantiye yollamıştım yenisini gönderdiler 1 ay kadar önce tekrar bozulmuş olma ihtimali nedir? Bu arada kartı sök tak yapınca FurMark'ta kapanmıyor acayip.
Sistem bileşenleri.
i3 12100F, 3200 MHz RAM, RX6600, 600W PSU.

Yük altında kaç saniye kaldı? PSU arızası diye düşünüyorum.
2-3 dk kaldı sonra dondu mavi ekrana attı bu hatayı verdi ekran kartımı 1 ay önce garantiye gönderip değişimini sağladım ek olarak kartı ve ramleri cıkarıp tekrar takınca furmarkta donmuyor acayip hocam.

şuanda tekrar furmarka girince 2-3 saniye geçmeden hemen donuyor bilgisayar.

2-3 dk kaldı sonra dondu mavi ekrana attı bu hatayı verdi ekran kartımı 1 ay önce garantiye gönderip değişimini sağladım ek olarak kartı ve RAM'leri çıkarıp tekrar takınca FurMark'ta donmuyor acayip hocam.

Şu anda tekrar furmarka girince 2-3 saniye geçmeden hemen donuyor bilgisayar.

RAM'leri de test edin Memtest86 ile.

8 GB ortalama 2 saat sürüyor oradan hesaplarsın.
benim 16 gb 4 saat falan sürer hocam o zaman. Sizce ekran kartında mıdır sorun hocam ya ben yeni garantiden değiştirttim sıfırıyla imkanı yok gibi eski kartta da aynı hata vardı ama pc tetik almıyordu baslatırken 3-5 defa basıyordum power tuşuna şuanda öyle hata yok driver kurunca görüntü de gitmiyor.

Benim 16 GB 4 saat falan sürer hocam o zaman. Sizce ekran kartında mıdır sorun hocam ya ben yeni garantiden değiştirttim sıfırıyla imkanı yok gibi eski kartta da aynı hata vardı ama PC tetik almıyordu baslatırken 3-5 defa basıyordum Power tuşuna şu anda öyle hata yok driver kurunca görüntü de gitmiyor.

Ya PSU'ya bellek. Yüksek ihtimalle bellekler arızalı.

Çok teşekkür ederim hocam zaten yardımlarınız için Allah razı olsun Memtest devam ediyor ben sonuçlarını paylaşırım çok sağ olun.

Yaptım kral error 0 diyor.

Çok teşekkür ederim hocam zaten yardımlarınız için Allah razı olsun Memtest devam ediyor ben sonuçlarını paylaşırım çok sağ olun.

bad sector için hd tune de yaptım onda da sorun yok yine ekran kartı mı bozuldu ya.

bad sector için hd tune de yaptım onda da sorun yok yine ekran kartı mı bozuldu ya.
Ekran kartını çıkarıp taktım şuan furmarkta donmuyor cayır cayır çalışıyor anlamadım gitti ya.

@GFYT yarın bilgisayarcıya götürücem parçaları test etmesi için kral.

Son düzenleme:

Bad sector için HD Tune de yaptım onda da sorun yok yine ekran kartı mı bozuldu ya.

Ekran kartını çıkarıp taktım şu an FurMark'ta donmuyor cayır cayır çalışıyor anlamadım gitti ya.

@GFYT yarın bilgisayarcıya götüreceğim parçaları test etmesi için kral.

Hocam donanımımsal olarak bir parçanız arızalı, tek tek denemek en mantıklısı.

Geri
Yukarı