Alerjik astım hastalığı geçer mi?

vidar.ae

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB GDDR6 128 Bit
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm
Ram: Kingston FURY Beast DIMM 2X16GB DDR4 3600MHz CL18
Depolama: ADATA Legend 750 500GB PCIe NVMe Okuma 3500MB – Yazma 3000MB M.2 SSD
Kioxia Exceria 480GB 555MB-540MB/s Sata3 2.5" 3D NAND SSD
Hi-Level Ultra HLV-SSD30ULT/120G SATA 3.0 2.5" 120 GB SSD
Monitör: GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC)
Merhaba, bana 6 aylıkken astım hastalığı teşhisi konmuş, şu anda 18 yaşındayım. Daha önce kriz vb geçirmedim, çocukluğumda yani 6-8 yıl öncesine kadar ciddi nefes darlıkları oluyordu fakat şu anda hiçbir şey yok. Hastalık tamamen kontrol altında, 2 gecede bir veya her gece geniz akıntısı için alerji hapı kullanıyorum. Onu da normalde sadece mevsim geçişlerinde kullanmam gerekiyor fakat uzun süredir doktora gitmediğim için burun akıntısı olmasın diye kullanıyorum. Sorum şu, astım hastalığı geçebilir mi? Tedavisi vb yok onu biliyorum ama kendiliğinden geçme ihtimali var mı? Çünkü ileride hedeflerimi gerçekleştirebilmem için bu hastalıktan kurtulmam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bana 6 aylıkken astım hastalığı teşhisi konmuş, şu anda 18 yaşındayım. Daha önce kriz vb geçirmedim, çocukluğumda yani 6-8 yıl öncesine kadar ciddi nefes darlıkları oluyordu fakat şu anda hiçbir şey yok. Hastalık tamamen kontrol altında, 2 gecede bir veya her gece geniz akıntısı için alerji hapı kullanıyorum. Onu da normalde sadece mevsim geçişlerinde kullanmam gerekiyor fakat uzun süredir doktora gitmediğim için burun akıntısı olmasın diye kullanıyorum. Sorum şu, astım hastalığı geçebilir mi? Tedavisi vb yok onu biliyorum ama kendiliğinden geçme ihtimali var mı? Çünkü ileride hedeflerimi gerçekleştirebilmem için bu hastalıktan kurtulmam gerekiyor.
Tam olarak geçmeyen bir hastalık hocam azalabilir hatta bir süre sıkıntı da yaratmayabilir ancak asla geçmeyecek bir hastalık.

Hocam bende de alerjik astım var. Eskiden toz görünce tıkanır adam akıllı nefes bile alamazdım. Bu aralar hiç varlığını hissetmiyorum konuyu görünce fark ettim. Astım nerflenmiş sanırsam.

Hocam bende de alerjik astım var. Eskiden toz görünce tıkanır adamakıllı nefes bile alamazdım. Bu aralar hiç varlığını hissetmiyorum konuyu görünce fark ettim. Astım nerflenmiş sanırsam.

Aynı şekilde bende küçükken öyleydim fakat şu anda bir sorunum yok.

Tam olarak geçmeyen bir hastalık hocam azalabilir hatta bir süre sıkıntı da yaratmayabilir ancak asla geçmeyecek bir hastalık.
Şansımıza küselim o zaman, umarım en kısa zamanda tedavisi bulunur.

Geri
Yukarı