Ales başlangıç için kitap tavsiyesi

Shield33

Decapat
Merhaba Elektrik elektronik mühendisliği 3. sınıftayım. Alese yavaştan başlamam gerek. Temel matematikte liseden beri pek iyi değilim sadece LYS konularını severdim hep.
O yüzden giriş seviyesi + zor seviye soru bankası önerebilir misiniz?

Önce konu tekrarı yapıp sonra giriş seviyesi soru bankasından soru çözüp, zor seviyeden de sorularla devam etmek istiyorum.
Sayısaldan başlayacağım fakat kitapta sözel de olursa fena olmaz.
Soruların çözümü olursa çok iyi olur. Çözümlü kitapları çok severim. Özellikle üniversite sınavında bazı yayınların internette çözümlü videolarla anlatımları vardı ona benzer kitaplar var mı aleste hiç bilmiyorum. Hangi yayın iyidir onu da bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten Mat 1 sana kolay gelecektir. Konu anlatımı çalışma. Bol bol soru çöz. Son 5 yılın çıkmış ales sorularının hepsinin olduğu kitap var Yediklim olması gerek. Mutlaka ondan 1 tane edin.

Onun dışında Sözel mantık mutlaka çalış. Sayısalcıyım deyip geçme. Güzel puan getirir.
Sözel ve sayısal mantık kitapları genelde ince olur onda da Aker kartalın kitaplarını tavsiye ederim. Mutlaka paragrafı da es geçme. Paragraf için de türkçenin kara kutusu adlı kitaptan başlayabilirsin
Başarılar
Ekleme : Çözümlü soru bankası yargı siyah kitap :D

Geri
Yukarı