ALES için kaynak önerisi

Chomusuke

Kilopat
Merhaba, bu yıl için ALES'e girme ve mezun olduktan sonra da yüksek lisans yapma kararı aldım. Sınav ve soru tipleri hakkında aşağı yukarı biraz bilgim oldu ama hangi kaynaklar iyidir vs. gibi konuları hiç bilmiyorum.

Bugün biraz araştırma yaptım ve ulaştığım kaynak kitaplar şunlardı:
1- Hem Türkçe hem de Matematik için Tasarı Yayınları'nın çözümlü soru bankası.
2- Pegem Akademi yayınlarının ALES Türkçe Matematik yaprak testi.
3- Murat Yayınları'nın ALES sayısal soru bankası.

Türkçe kısmında çok sıkıntım olmaz diye düşünüyorum ama matematik konusunda anlatımı kolay ve anlaşılabilir olan bir kaynağa ihtiyacım var. Sizce bu yayınlar ve kitaplar iyi midir? Yakın zamanda giren ya da girmeyi düşünenler bilgi paylaşırlarsa sevinirim.

Pegem'in 2023 videolu konu anlatımlı Matematik Türkçe birlikte olan ALES kitabını alabilirsin ve bununla birlikte pegem son 10 yılın ALES sınavlarının soru çözümlü kitabı var. Onuda alabilirsin öneririm.

Pegem'in 2023 videolu konu anlatımlı Matematik Türkçe birlikte olan ALES kitabını alabilirsin ve bununla birlikte pegem son 10 yılın ALES sınavlarının soru çözümlü kitabı var. Onuda alabilirsin öneririm.
Türkçe-Matematik bir arada olan konu anlatımlılar iyi midir? YKS'ye çalışırken pek tavsiye etmiyorlardı bir arada olan kaynakları. Pegem'in kitabı benim de hoşuma gitti daha düzenli duruyordu sayfaları.

Geri
Yukarı