Alfa Romeo giulietta vs Fiat egea

Bir de bu 2 alakasız arabayı kıyaslamamak gerektiğini ve farklarını söyleyene sanki "Giulietta güzellemesi yapıyormuş gibi" davranılıyor.
Abi yapma sen de. Kaç tane gizli Giulietta sakladığını biliyoruz garajında. Piyasada Giulietta kalmadı senin yüzünden. Ama çok sorun çıkartıyor diyorlar doğru mudur acep?

Her konuda bir winner çıkarma tribine girmiş bir Türk daha. Ben pes edip size iyi geceler diliyorum.

Her şeyin bir kazananı olmaz, bu gibi konularda tercihi etkileyecek binlerce öznel düşünce varken bir şeyi galip çıkarmak anlamsız bir çaba.

Her konuda bir winner çıkarma tribine girmiş bir Türk daha. Ben pes edip size iyi geceler diliyorum.

Her şeyin bir kazananı olmaz, bu gibi konularda tercihi etkileyecek binlerce öznel düşünce varken bir şeyi galip çıkarmak anlamsız bir çaba.
Bu kadar erken yatılır mı be abi? Gel ne güzel konuşuyoruz şurada. Sen de haklısın tabii, eski hızlı Jira yok galiba. Yenge kızıyor mu? 🙂 👍

Piyasada Giulietta kalmadı senin yüzünden. Ama çok sorun çıkartıyor diyorlar doğru mudur acep?
Benim servisler ve sanayi ile aram pek iyi değil. Alfa Romeo almayı pek düşünmüyorum, sadece 2. araba olarak belki bir gün alırım. Alfa'yı sürerken keyif alacağımdan eminim ama serviste yatarken kullanacak başka bir araba daha lazım. :D

Son düzenleme:
Bence hiçbir arabanın güvenlik testlerinde başarılı olduklarını düşünmüyorum. Çünkü test aşamalarında araclar bir çelik halat vasıtasıyla 70 ile 80 km hızla çekilirler bunlar en can alıcı noktalara isabet ettirilirler, aldıkları hasara göre puan sistemine gecilir. Hatırlar mısınız bilmem gecen yıl otobanda bir Volvo kazası vardı şoför motor üstünde arkadaki yolcu nerede bilen yoktu araç paramparça şeklindeydi. 2000 model Ford focus 200 km hızla duvara çaptırıldıgında aracın sadece arka tekerlekleri kalmıştı resmen yok oldu. Hızlı ve öfkelideki başrolde oynayan adamda en iyi arabaya biniyordu oda trajik kazada hayatını kaybetti. Bu anlatmış olduğum videolar internette halen mevcut. Hepsi kul yapısı ne kadar dayanıklı oldukları insanoğlunun sürüşüne ve aldığı hasara bakar. Fiat egea Alfa Romeo BMW Mercedes birçok marka var kullanmadan test etmeden bilemezsiniz. Beyenen var beyenmeyen var. Tamamen duygusal mesele.

Bu kadar erken yatılır mı be abi? Gel ne güzel konuşuyoruz şurada. Sen de haklısın tabii, eski hızlı Jira yok galiba. Yenge kızıyor mu? 🙂 👍
Hanımefendi bana en son buluştuğumuzda ileri seviyede yakınlaştığından şu an coronalı bir şekilde 10 gün geçireceğiz. Benim ona kızmam gerekiyor sanırım :D

Şaka maka ölmezsek bu 10 gün iyi dinlenirim. İhtiyacım vardı.

@Ayhan dereli Bu testler 64 km/s ile yapılıyor zaten. Hiçbir firma 100+ km/s hızda olan bir çarpışma sonunda içindekilerin sağ çıkacağına garanti veremez. Metalurji hem bu çarpışmalardaki yeterli mukavemeti gösterip hem de insanlar için yaşanabilir G kuvvetine kadar darbeyi emebilecek bir materyali daha üretemedi.

Arabaları aşırı sağlam yaparsan içindekiler G kuvveti yüzünden iç organları parçalanarak ölecekler, çok dayanıksız yaparsan (2001 yılı öncesinde yapılan platformlar gibi) çarpışmanın darbesine olan mukavemeti düşük olacağı için arabanın içine giren motor/ön konsol yüzünden ölecekler.

@Jira Geçmiş olsun tekrardan, biz şanslıyız kendimizi tamamen izole edebiliyoruz. Yine de kız arkadaşımın çarşı sevdası bir gün bir tarafımızda patlayacak gibi görünüyor ya, hayırlısı...

Hanımefendi bana en son buluştuğumuzda ileri seviyede yakınlaştığından şu an coronalı bir şekilde 10 gün geçireceğiz. Benim ona kızmam gerekiyor sanırım :D

Şaka maka ölmezsek bu 10 gün iyi dinlenirim. İhtiyacım vardı.
Yakınlaşma iyidir abi ya. Aman dikkat et kendine, çok da yakınlaşmayin. Mazallah...👄 Çok kızma be abi, anladın sen.

Çivi gibi adamsın, az karın kası göstermedin forumda. Unuttuk sanma yani, geçmiş olsun bu arada. Yengeye de iletirsin geçmiş olsun dileklerimizi.😁
Alfa'yı sürerken keyif alacağımdan eminim ama serviste yatarken kullanacak başka bir araba daha lazım. :D
Tabii keyif alacaksın abi. Annem ile ben memlekete gidiyorduk, dayım götürüyordu bizi. Babamın da kursu vardı o zamanlar gelemedi. Yolda Afyonkarahisar'da Cumhuriyet Sucukları tesisinde durduk, dayım Redbull falan aldı. Sonra ekmek arası sucuğumuzu yedik dayımla bindik arabaya. Ben küçüğüm tabii o zamanlar paso uyuyorum yolda. Dayımda da Collezione 2009 var işte yeni aldı o zamanlar hevesli bayağı. Dikti tek seferde Redbull'u anneme birden hız denemesi yapacağım korkmayın dedi, biz ne bilelim 190 yapacağını, araba direk yasladı vallahi. Midem ağzıma geldi, ama çok iyiydi be!

Bu da böyle bir anı olsun.😁
Alfa'yı sürerken keyif alacağımdan eminim ama serviste yatarken kullanacak başka bir araba daha lazım. :D
Tabii keyif alacaksın abi. Annem ile ben memlekete gidiyorduk, dayım götürüyordu bizi. Babamın da kursu vardı o zamanlar gelemedi. Yolda Afyonkarahisar'da Cumhuriyet Sucukları tesisinde durduk, dayım Redbull falan aldı. Sonra ekmek arası sucuğumuzu yedik dayımla bindik arabaya. Ben küçüğüm tabii o zamanlar paso uyuyorum yolda. Dayımda da Collezione 2009 var işte yeni aldı o zamanlar hevesli bayağı. Dikti tek seferde Redbull'u anneme birden hız denemesi yapacağım korkmayın dedi, biz ne bilelim 190 yapacağını, araba direk yasladı vallahi. Midem ağzıma geldi, ama çok iyiydi be!

Bu da böyle bir anı olsun.😁

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı