Alfais 4487 HDMI to VGA dönüştürücünün görüntü kalitesi kötü

Fonksiyonlar

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, gününüz umarım iyi geçiyordur.

Yaklaşık 5 ay önce Amazon'dan bir tane HDMI to VGA dönüştürücü aldım ve aldığımdan beri görüntü kalitesini düşük veriyordu, zaten toplam 3-5 saat bile kullanmamışımdır, ürünün kapasitesi bu kadarmış deyip kenara koymuştum. Bugün tekrar çift monitör hevesim geldiğinden çıkarıp kullanmak için takınca belki de bana gönderilen ürün sıkıntılıdır diye düşünüp Amazon'a yazdım. Amazon da her zamanki gibi mağdur etmeyip iadeyi kabul etti.

Görüntü kalitesi düşüklükten kastım için bu videoda dk 2:24'e bakabilirsiniz aynısı oluyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptopum 1080p RTX3050'li MSI katana, monitörüm Samsung'un yaklaşık 10 yıllık 20 inç yaklaşık 700 piksel çözünürlüğe sahip bir monitör.
Acaba monitörün çözünürlüğünün düşük olmasından mı kaynaklıdır yoksa ürün mü kusurludur? Yapabileceğim herhangi bir şey var mı?

Ürünüm bu: Alfais 4487 HDMI To Vga Monitör Tv Çevirici Dönüştürücü Kablosu, USB - VGA Adaptörler : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleme:
Aynı ürünü yaklaşık 1.5 yıl kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. Görüntü kalitesi iyiydi ve kesintisiz görüntü aktarımı yapıyordu. Benim düşüncem ya size sorunlu bir ürün geldi ya da söylediğiniz gibi çözünürlüğünüzün oldukça düşük olmasından kaynaklı size öyle görüntü gelmesiydi.

Aynı ürünü yaklaşık 1.5 yıl kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. Görüntü kalitesi iyiydi ve kesintisiz görüntü aktarımı yapıyordu. Benim düşüncem ya size sorunlu bir ürün geldi ya da söylediğiniz gibi çözünürlüğünüzün oldukça düşük olmasından kaynaklı size öyle görüntü gelmesiydi.
hocam ya ürün bozuk ya çözünürlükten kaynaklı başka seçenek yok zaten xd.

Şunu deneyin bir de.. Bende herhangi bir kalite kaybı yok.
Hocam ona o kadar para vereceğime monitör alırım.

Geri
Yukarı