Alfais marka HDMI to VGA dönüştürücünün kablosunu yenilemek

Paveloyd

Kilopat
Yer
Jack The Ripper
Daha fazla  
Merhaba, donusturucunun kablosunun kafası koptuğu icin baska bir kabloyla lehimlemek istiyorum da kablonun icinden cikan ufak kablolari ne sırayla lehimleyecegim?

IMG_20231012_225646.jpg

IMG_20231012_225638.jpg

Bahsettigim kablolar bunlar. Normalde fotoğraftaki sirayla lehimleyecektim de yenileyecegim kablonun renkleri farkli cikti.

1697211078695.png

Hocam aslında buradaki sıra numaraları diğer kafada da vardır. O diğer kafayı açtığınızda diyelim ki 1 numarada mor var. O mor kablonun ucuna isterseniz sarı ekleyin. onu diğer kafadaki 1 numaraya lehimlediğinizde sorun olmayacaktır. Bu şekilde ilerleyebilirsiniz. Yoksa burada o kablonun her rengini ne olduğunu bilen insanlar çok nadirdir. Çok spesifik bir konu çünkü. Belki de renklerin hiç bir önemi yoktur, Ethernet kablosu mantığında olmayabilir yani.

Eki Görüntüle 1975895

Hocam aslında buradaki sıra numaraları diğer kafada da vardır. O diğer kafayı açtığınızda diyelim ki 1 numarada mor var. O mor kablonun ucuna isterseniz sarı ekleyin. onu diğer kafadaki 1 numaraya lehimlediğinizde sorun olmayacaktır. Bu şekilde ilerleyebilirsiniz. Yoksa burada o kablonun her rengini ne olduğunu bilen insanlar çok nadirdir. Çok spesifik bir konu çünkü. Belki de renklerin hiç bir önemi yoktur, Ethernet kablosu mantığında olmayabilir yani.
Hocam yenileyecegim kablolarin numarasini bilmiyorum, sorun da orada. İnternete wiring diagram yazdiginda renk siralamasi cikiyor aslinda. Ona gore yapmayi deneyebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı