Ali babacan: Ekonomi 6 ay içinde düzelebilir

Belli başlı adımların atılmasıyla kısa vadede vatandaşın refahına yönelik belirli bir ilerleme sağlanabilir lakin uzun vadede konum ve uluslararası politika gereği geleceğe yönelik haklar ve güvenliği korumaya dayalı adımlardan dolayı gelen yaptırımlar sonucu ekonomik sıkıntılar ya da bu adımların atılmamasından dolayı hakların ve güvenliğin riske girmesi arasında seçim yapmak zorunda kalacağız. Bu ülkenin yönetimine kim gelirse gelsin böyle olacak.
Bu arada Türkiye ekonomisini çözebilecek kilit nokta enerjidir diye düşünüyorum. Enerji kaynağı elde etmeden çok zor...

Babacan'ın lafına güvenen var mı cidden?

Ekonomi en son bu adam sayesinde şahlanmıştı yıllar önce. Ne de kolay unutuyorsunuz... Türkiye'nin en genç ve başarılı bakanı olması da cabası.
Her yeri sattılar hatırlatmak isterim.

Kurulacak kadrolar çok önemli. Yine RTE vari likayatten bi haber kadrolar doluşursa aynı şeyin lacivertini yaşarız. Ancak adalet ve eğitim ne olacak? Bunlarda iyileşme olmadan ekonomide iyileşme olmasını beklemek anlık çözüm olur. Uzun vadede zararını biz çekeriz.
Büyük ihtimalle RTE vari kadrolar kurulacak.

Düzenleme: Şimdi araştırdığım, kötü yanlarını falan bilmiyorum, ama evet o yıllar ekonomi gerçekten güzeldi, belki şu an ki durumdan daha iyi hale getirebilir, bilmiyorum. @AtamanM

Son düzenleme:
Ali Babacan, güzel ekonomistsin. Kendisi belki de Türkiye'nin gördüğü en güzel ve profesyonel ekonomistlerinden birisidir ama herkesin kusuru olduğu gibi onun da var. Kendisi maklubeyi seviyor ve Anayasanın ilk 4 maddesini hemen değiştirmeye uygun birisi. Onun dışında ekonomi alanında kendisiyle beraber ülkecek en iyi günlerimizi yaşadık.

Kolay çünkü şuan ki kriz ekonomik değil, politik. Zaten söylemlerin bunu kanıtlar nitelikte. Eğer Biden'ın desteklediği ekip seçilir ise dolar gelecek ülkemize o taraftan ve sunî bir ekonomik refah yaşayacağız tekrardan :)

Aklıma nedense bu geldi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güçlerin ayrılması, parlamenter sisteme geri dönüş, ülkede adaletin tekrar sağlanması, kurumların ve kişilerin denetlenmeye başlaması ekonomide gözle görülür bir düzeltme yaratacaktır. Bu sadece üretip satma işi değil yatırımcı çekme işi de aynı şekilde. Globalde tekrar itibar kazanacaksınız.

Geri
Yukarı