Alibaba'da gümrük vergisi nereye ödeniyor?

2 tane kol saati aldım. Kutulu bir şekilde gelecek. Vergisiz fiyatı kargo dahil 23 dolar tuttu. Bu saatlerin vergisini nereye ödeyeceğim?

Eğer 2 ürün alacaksanız AliExpress'i öneririm çünkü 2 hafta gibi bir sürede almış oluyorsunuz gümrük vergisiylede uğraşmıyorsunuz çünkü site üzerinden direkt olarak alıyor vergi olarak 3/10'u vergiye gidiyor ürün fiyatının tabii kulaklık gibi Bluetooth ürünlerinde ve birkaç üründe bu oran farklı.

AliExpress'den alırsanız otomatik olarak ödeme yaparken onu da aliyor zaten sizden. O yüzden AliExpress'i kullanın veya da bangoodu tercih edin orada hiç vergi yok.

Hocam bangoodda da illaki vergi alınır yurt dışından gelen her şeyde vergi alınır AliExpress bunu sadece daha hızlandırdı.

Hocam ben bangooddan yapıyorum alışveriş bugüne kadar hiç vergi ödemedim benim bildiğim bunu kendisi hallediyor müşteri yerine ve emin olun Ali Express'den daha hızlı.

Eğer 2 ürün alacaksanız AliExpress'i öneririm çünkü 2 hafta gibi bir sürede almış oluyorsunuz gümrük vergisiylede uğraşmıyorsunuz çünkü site üzerinden direkt olarak alıyor vergi olarak 3/10'u vergiye gidiyor ürün fiyatının tabii kulaklık gibi Bluetooth ürünlerinde ve birkaç üründe bu oran farklı.
Hocam Hugo Boss marka saat aldım aliexpresste yok

Geri
Yukarı