Alibaba'dan alışveriş ve gümrük hakkında

3nurullah6

Kilopat
Benım 5 tane 4 TB'lık harddiske ihtiyacım var. Uygun fiyata alibaba.com dan buldum. Fakat yurtdışından hiç ürün getirtmedim. Nasıl yapılacagını bilmiyorum. Siz bilirsiniz. Fiyatı 450 dollar tutuyor toplam. Ne kadar gümrük vergisi verip ürünleri alabilirim yardımcı olur musunuz? Şöyle birşey duydum: O zaman en kötü ihtimalle aldığınız fiyata %20 KDV koyar teslim ederler. Ama yüksek adette olunca ticari deyip uğraştırabilirler de.
Memurun keyfine kalmış. Yasak olduğu halde cep telefonu getiren oldu.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Arkdaslar iki ihtimal var, adamlar ya toptan üretici yada dolandırcı. Dolandırıcı olma ihtimali yüsek. 25 dollar 2 TB ws. İsteyene link atıcam.

Ürünlerini e buy'a koysa oradan alsam güvenli alışveriş yapmış olur muyum? Sahibinden de getli alışveriş varya e buy'da da öyle bir şey var mı?

- - - Güncellendi - - -

Minimum Order Quantity: 100 Piece/Pieces verbatim harddisk için. Adamlar Hong Kong'da oradan e buy'a ürün koyabilirler mi?

- - - Güncellendi - - -

Cevaplar çok geç geliyor. Böyle olmayacak. Mesaj da atamıyorum kimseye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aliekpress ten çok alışveriş yaptım. Hiçbir sorun yaşamıyor um. Yazın detayıni anlatayım. Ancak makine istiyorum. 2000 $ gumrugede girsin ancak teslim edilmeme ihtimali varmı? Fiyatın yüksek olması sorunu. Ben % 20 yi ödemeye razıyım. Yüksek fiyatlı ürünlerde devletin sınırı nedir bilmiyorum. Tecrübesi olan yazabilirmi. [email protected]

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı