trekkinn.com alışveriş ve gümrük vergisi

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Merhaba, Malum ülkemizde outdoor ürünler oldukça pahalı. Başlıkta geçen siteyi bir kaç yerde inceledim ve alışverişte herhangi bir sıkıntı çıktığını beyan eden kimseler olmamış. Benim sormak istediğim şu bu siteden aşağıdaki ürünü aldığımız da ödeyeceğimiz vergi ne kadar olur? Bunu hesaplamanın bir yolu var mı? Bir sitede hesapladım ama ne kadar doğru bilmiyorum ödemem gereken fiyat 427 TL olarak çıktı. Daha deneyimli ve bilgili arkadaşlar konuya katkı sağlarsa sevinirim. Dolar bazında ürün 51,33 dolara denk geliyor güncel kur ile.

Ekran Alıntısı.PNG

İspanya'dan bir firma. Malum corona virüs'ün vurduğu ülkelerden biri, siparişlerde gecikme olması olası. Ayrıca ürünün ulaşmama durumuda olabilir.

İspanya'dan bir firma. Malum corona virüs'ün vurduğu ülkelerden biri, siparişlerde gecikme olması olası. Ayrıca ürünün ulaşmama durumuda olabilir.

Merhaba, şuan sipariş vermeyeceğim zaten maksimum 2-3 ay içerisinde olacak. Yani gelmemesi söz konusu değilmiş bir çok yorumda öyle bahsediliyor. Benim merak ettiğim vergine kadar olur. Çünkü vergili hali bile Türkiye'deki fiyattan çok çok daha uygun hemen hemen yarısı denebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı