Alıcı ödemeli kargoyu teslim almamak

• Konuyu başlatan Holdt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 583

Holdt

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ,internetten bir ürün aldım ve sorunlu çıktığı için ürünü geri yolladım. Satın aldığım yer bu üründe sorun olmadığı belirtti. Ben de bunun üzerine bana geri yollamayın ürünle ne yapıyorsanız yapın dedim. Ürünü istemediğim halde benim onayım olmadan Yurtiçi Kargo alıcı ödemeli olarak geri yollamaya çalışıyor. Çöpe atacağım ürüne kargo parası vermek istemiyorum. Ürünü teslim almazsam bir sorunla karşılaşır mıyım?

Cayma hakkınızı kullanamıyor musunuz? Para iadenizi almaya çalışın. Ürün geldiğinde sorunlu olduğuna dair de bir video falan çekip iletseydiniz.

Bu olaya kanmayın. Öyle bir şey yok. Siz istemediğiniz hâlde size zorla ürünü satın aldıramazlar. Cayma hakkınız var. Diş gösterirseniz geri vites yapacaklardır. Tüketici haklarından, maddelerden, mahkemeden falan bahsederseniz zaten geri adım atarlar diye düşünüyorum. İnsanları korkutup zorla ürün aldırmaya çalışan birçok yer var. Bu oyunlara gelmeyin.

Sorun olmaz tekrar satıcıya iade olur.
Teşekkürler
Cayma hakkınızı kullanamıyor musunuz? Para iadenizi almaya çalışın. Ürün geldiğinde sorunlu olduğuna dair de bir video falan çekip iletseydiniz.
Bu olaya kanmayın. Öyle bir şey yok. Siz istemediğiniz hâlde size zorla ürünü satın aldıramazlar. Cayma hakkınız var. Diş gösterirseniz geri vites yapacaklardır. Tüketici haklarından, maddelerden, mahkemeden falan bahsederseniz zaten geri adım atarlar diye düşünüyorum. İnsanları korkutup zorla ürün aldırmaya çalışan birçok yer var. Bu oyunlara gelmeyin.
Sorun yaşadığım şey parayı verip geri alamama ile alakalı değil . Sadece kargoyu almazsam, kargo firması tarafından bir problem olur mu diye merak ettim .

Teşekkürler

Sorun yaşadığım şey parayı verip geri alamama ile alakalı değil . Sadece kargoyu almazsam, kargo firması tarafından bir problem olur mu diye merak ettim .
Anladım. Ben de ona istinaden cevap verdim. Eğer kurye sorun çıkarırsa kargo firmasını arayıp durumu izah edip gönderiyi geri göndermelerini istersiniz. Sizlik bir şey yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı