Alıcının dolandırıcı olduğu durumda Sahibinden ile mi iletişime geçilmeli?

OyunFatihi

Hectopat
Arkadaşlar sarı sitede Param Güvende ile anakart ve işlemci sattım 2'si beraber. Arkadaş onaylamadı iade oluşturdu. Beni de engellemiş. Çok yüksek ihtimal dolandırıcı. Bu sistemde genelde alıcı karlı oluyor ama ben ne yapabilirim? Kargo gelince tutanak mı tutturayım kargocuya ya da sahibinden ile iletişime mi geçeyim ne yapayım?

Kargoyu almazsanız otomatik iade olabilir. Sahibinden ile iletişime geçin kargoyuda alırken MUTLAKA video çekin öyle sahibindene bildirin. sahibinden de biz bir şey yapamayız diyip en sonunda sen dolandırılmış olucaksın ondan sonra artık dava falan uğraşırsın.

Sahibinden ve Param Güvende değil.
Tamamen alıcı odaklı bir sistem. Yıllar önce tövbe ettim. Keşke satmadan önce konu açıp sorsaydiniz.
Sahibinden ile iletişime geçin kargo geldiğinde de video çekerek kargoyu açın. Gerçi bu durumda bile yapacak birşey yok. Sağlam islemcinizi bozuk işlemci ile değiştirip size gonderdiyse ne yapabilirsiniz ki. Geçmiş olsun.

Tamamen alıcı odaklı bir sistem. Yıllar önce tövbe ettim. Keşke satmadan önce konu açıp sorsaydiniz.
Sahibinden ile iletişime geçin kargo geldiğinde de video çekerek kargoyu açın. Gerçi bu durumda bile yapacak birşey yok. Sağlam islemcinizi bozuk işlemci ile değiştirip size gonderdiyse ne yapabilirsiniz ki. Geçmiş olsun.
Bir ihtimal seri numaralarının fotoğrafını çektiyse olabilir.

Pazartesi sattığım HDD aynı gün iade edildi. Neden acaba demiştim kendi kendime ama tabii içime de bir kurt düştü çünkü sorunsuz ürün. Sanırım şu an aynı şeyleri yaşayacağımı daha iyi anlıyorum :)

Param güvende işi artık benim için bitmiştir.

Arkadaşlar sarı sitede Param Güvende ile anakart ve işlemci sattım 2'si beraber. Arkadaş onaylamadı iade oluşturdu. Beni de engellemiş. Çok yüksek ihtimal dolandırıcı. Bu sistemde genelde alıcı karlı oluyor ama ben ne yapabilirim? Kargo gelince tutanak mı tutturayım kargocuya ya da sahibinden ile iletişime mi geçeyim ne yapayım?

Dostum Param Güvende yöntemi tamamen alıcıyı koruma odaklı bir sistem. Yüksek ihtimal elinde aynı model bozuk anakart ve işlemci vardı, seninkileri aldı yerine onları koydu. Allah yardımcın olsun.

@DeliDivane
Belki takarken bozdu ve iade ediyor. Bu yüzden Param Güvende ile ürün satmayı sevmiyorum. Elden veya havale ile satıyorum.

Dostum Param Güvende yöntemi tamamen alıcıyı koruma odaklı bir sistem. Yüksek ihtimal elinde aynı model bozuk anakart ve işlemci vardı, seninkileri aldı yerine onları koydu. Allah yardımcın olsun.

Pazartesi sattığım HDD aynı gün iade edildi. Neden acaba demiştim kendi kendime ama tabii içime de bir kurt düştü çünkü sorunsuz ürün. Sanırım şu an aynı şeyleri yaşayacağımı daha iyi anlıyorum :)

Param Güvende işi artık benim için bitmiştir.

Bir gelişme olursa bilgilendirin hocam merak ettim konuyu.

Sahibinden ile iletişime geçin kargo geldiğinde de video çekerek kargoyu açın. Gerçi bu durumda bile yapacak bir şey yok. Sağlam islemcinizi bozuk işlemci ile değiştirip size gonderdiyse ne yapabilirsiniz ki. Geçmiş olsun.

Arkadaşlar öncelikle harbiden tamamen alıcı odaklı bir sistem sahibinden ne olursa olsun iadeyi almak zorundasınız diyor kutu boş bile gelse kayıt tutanak tutturabilirsiniz ve mahkemeye başvurabilirsiniz sahibinden sorumluluk almıyor mahkeme de pek bir işe yaramıyor ve bu arada adam dolandırıcı değilmiş beni engellediğini sanmıştım telofonu kapalıymış galiba şu an konuşuyoruz hala belli değil de ürünü deneyememis daha o yüzden başlatmış ki hala kargolamadi büyük ihtimal dolandırıcı değil gibi içim rahatladı arkadaşlar şöyle bir şey de var elden satış yapmak da çok daha zor ha acil değilse yapabilirsiniz bir de çok uyguna verirseniz gidiyor elden anca yapabileceğiniz şey adamla konuşun insanların iletişiminden az çok belli oluyor niyeti tabii dolandırılma ihtimaliniz de çok yüksek ama yoksa sataşmaya ihtimaliniz de var alıcının profiline hesap tarihine kaç işlem yapmış bunlara bakılarak bence satış yapılabilir gelişmeleri aktaracağım bakalım iade edecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı