Alıcının ürün hasarlı geldi demesi

• Konuyu başlatan akt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 178

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
Param Güvende üzerinden (get) sıfır PSU sattım. Ürünü açmıştım ancak hiç kullanmadım. Çalıştığını da test etmiştim. Ürünü de Yurtiçi Kargo'yla kutusuyla beraber yolladım ancak koskoca metal kasa PSU'nun alıcının dediğine göre fan kısmı ezilmiş, hasar görmüş. Öyle bir ezilme olduysa kargoyu adamın reddetmesi gerekmez miydi? Ben ürünümü sağlam bir şekilde yolladım. Gönderdiğim kargo da PTT de de değil. Normalde bu tür durumların önüne geçmek için kargoyu paketlerken ve teslim ederken video çekerim ancak ilk kez yapmadığımda bu başıma geldi. Bende kargoyu reddetmeniz gerekirdi ki itiraz hakkı doğsun dedim.
Aşağıya PSU'nun malzemesini görmeniz için atıyorum.

1716460472526.png

Yani bu tür çelik kasa bir PSU'nun ezilmesi için üstüne en az 60-70 kilo bir şey koyulması gerekir diye düşünüyorum. İtiraz ederse muhtemelen sahibinden her zaman olduğu gibi alıcıyı korur ancak ben itiraz edeceğimi söyledim tabii. Benim merak ettiğim sizce haklı mıyım? İki taraf için de düşünecek olursak.

Ayrıca şimdi alıcı tekrar mesaj attı. Kutusu ezilmemesine rağmen PSU'nun ezilmiş olduğunu söyledi. Bilmiyorum ihtimal dahilinde gelmedi. Çünkü kutusu da kalın kartondan yapılma bir kutuydu ve kutu ezilmeden koskoca kasa nasıl eziliyor?

PSU şu an çalışır durumda mı? Çalışır durumdaysa alıcıyla anlaşılabilir bence.

Sadece fanı bozulmuş. Ancak fan parası verecek değilim. Ben sonuçta bana düşeni yaptım. Arkadaş kutuya zarar gelmediğini ama PSU'nun yamulduğunu söylüyor. Ben şimdi buna ne diyeyim? Böyle bir şey mümkün mü?
PSU'yu zaten hızlı satılsın diye 400'e koydum. 400 liranın da lafını yapacak değiliz ama adamı da yemesinler bir zahmet.

Klasik sahibinden, tüketici heyetine başvurmalısınız diyor. Gardropsta hiç böyle bir sorun yaşamadım. Güzel kafalar.

Son düzenleme:
Sadece fanı bozulmuş. Ancak fan parası verecek değilim. Ben sonuçta bana düşeni yaptım. Arkadaş kutuya zarar gelmediğini ama PSU'nun yamulduğunu söylüyor. Ben şimdi buna ne diyeyim? Böyle bir şey mümkün mü?
PSU'yu zaten hızlı satılsın diye 400'e koydum. 400 liranın da lafını yapacak değiliz ama adamı da yemesinler bir zahmet.

Klasik sahibinden, tüketici heyetine başvurmalısınız diyor. Gardropsta hiç böyle bir sorun yaşamadım. Güzel kafalar.
para şu zamanlarda hiç kolay kazanılmıyor lakin 400 lira içinde zamanını + emeğini boşa harcamanı tavsiye etmem. bu gibi bir durumu ben de yaşasaydım senin gibi paradan çok hakkımın yenmesine sinirlenirdim.

Hocam ben bu şekil durumlar yüzünden istanbul içinde elden satış yapıyorum çoğunlukla.
Kargolayacaksam param güvende kullanmıyorum. Param güvende dolandırıcılığı mevcut maalesef.

Bilader get ile satıyorsan alıcının istediği gibi iade etme hakkını kabul ediyorsun zaten. Bu konuda hiçbir şey diyemezsin.

Ek olarak bana da dün get üzerinden alınan ürün hasarlı geldi, iade etmek yerine düzeltmeye çalışacağım. Yani böyle durumlar olabiliyor.

Geri
Yukarı