Alienware 27" 240Hz 2K vs ASUS VG27aqz 27' 165Hz 2K

stork78

Hectopat
Fiyat farkı da var arasında bayağı, sizce Hz olarak fark eder miyim akış olarak da fark edilir mi? Hangisini tercih etmeliyim?

Sistemim:
Ekran kartı: 3080 Ti Suprim X
İşlemci: Ryzen 9 5900 X

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat farkı var hem de çok. Aradaki farkı hissedermisiniz bilmiyorum. Eğer halihazırda 165Hz kullanıyorsanız farkı hissedersiniz. 60Hz'den geçecekseniz ikisi de size harika hissettirecektir. Bende düz 3080 var rahatlıkla 2k 165 FPS yakalıyor. hatta 4k 60+ fps aldığım oyunlar oluyor kendi oynadıklarımdan. Bence bu noktada ne kadar yüksek Hz bakmaktan ziyade; renk yelpazesi, ekran parlaklığı, kalibre etmeden kutu çıkışı renk doğruluğu, 10bit mi 8bit mi, ghosting overshoot detayları hangisinde daha az gibi ayrıntılara bakmalısınız. Asus olan giriş seviyesi 27" 165Hz bir monitör, bu demek değil ki kötü. Hayır değil. Kendim için de baktığım listemde yer verdim. Hiç bir şey bulamazsam alırım diye ekledim ama kafam atıp kredi çekip 10k'ya da tepe model alabilirim, az önce düz MSI mag274qrf (qd olmayan) modelini kaçırdım, QD modeline abanabilirim birazdan kafayı yiyeceğim.

Elbette hissedilir, hazır alıyorken 240Hz tercih etmek en mantıklı seçenek.

Fiyat farkı var hem de çok. Aradaki farkı hisseder misiniz bilmiyorum. Eğer halihazırda 165Hz kullanıyorsanız farkı hissedersiniz. 60Hz'den geçecekseniz ikisi de size harika hissettirecektir. Bende düz 3080 var rahatlıkla 2K 165 FPS yakalıyor. Hatta 4K 60+ FPS aldığım oyunlar oluyor kendi oynadıklarımdan. Bence bu noktada ne kadar yüksek Hz bakmaktan ziyade; renk yelpazesi, ekran parlaklığı, kalibre etmeden kutu çıkışı renk doğruluğu, 10bit mi 8bit mi, ghosting overshoot detayları hangisinde daha az gibi ayrıntılara bakmalısınız. ASUS olan giriş seviyesi 27" 165Hz bir monitör, bu demek değil ki kötü. Hayır değil. Kendim için de baktığım listemde yer verdim. Hiçbir şey bulamazsam alırım diye ekledim ama kafam atıp kredi çekip 10K'ya da tepe model alabilirim, az önce düz MSI MAG274QRF (qd olmayan) modelini kaçırdım, qd modeline abanabilirim birazdan kafayı yiyeceğim.

240Hz 1080p bir monitörüm var, o zaman elbette 165Hz'lik monitör beni tatmin etmeyecektir. Kafam çok karışık benim de kararsızım. 15 bin lira verip almak da koyar adama 😀

Bence o kadar kafaya takmazsınız, çünkü ben sizi 2k 165Hz'den geçeceksiniz sandım. Görüntü netliği ve keskinliği 80Hz düşüşü size pek belli etmez diye düşünüyorum. Sırf oyun oynamak için birine 15000 TL monitör önermem. Kusura bakmayın. Hiç bir oyun monitörü bu fiyatı hak etmiyor bence. 3 Asgari ücret.

Bence o kadar kafaya takmazsınız, çünkü ben sizi 2K 165Hz'den geçeceksiniz sandım. Görüntü netliği ve keskinliği 80Hz düşüşü size pek belli etmez diye düşünüyorum. Sırf oyun oynamak için birine 15000 TL monitör önermem. Kusura bakmayın. Hiçbir oyun monitörü bu fiyatı hak etmiyor bence. 3 asgari ücret.

Çok haklısınız ama pişman da olmak istemiyorum 165 Hz ile.

Geri
Yukarı