Alienware 27" 240Hz 2K vs ASUS VG27aqz 27' 165Hz 2K

Belki seneye daha iyisi çıkar, yani teknoloji sürekli gelişiyor baksanıza, sonradan 165hz için pişman olmanız ile 15000 aldığın malın 10000 düşmesi pişmanlığı arasında seçim yapmalısınız. Tekrar ediyorum, yönlendirme yapmak istemiyorum para varsa alın, diğerinde gözünüz kalmasın. Asus için aynı şeyi diyemem tabi.

Belki seneye daha iyisi çıkar, yani teknoloji sürekli gelişiyor baksanıza, sonradan 165Hz için pişman olmanız ile 15000 aldığın malın 10000 düşmesi pişmanlığı arasında seçim yapmalısınız. Tekrar ediyorum, yönlendirme yapmak istemiyorum para varsa alın, diğerinde gözünüz kalmasın. ASUS için aynı şeyi diyemem tabii.

Sen ne yapardın.

Sen ne yapardın.
Şimdi şöyle yapayım. 16000 param olduğunu düşünerek:
Ekran kartımız nVidia olduğu için direkt olarak Gsync desteğinden ötürü Alienware bir tık önde. Zaten Asus giriş seviyesi bir monitör, cebimde 16000 TL varken Asus'un bu modeline bakmam. Alienware'e yakın olan ama hem daha ucuz ama 165Hz tepe model olan MSI Optix MAG274QRF-QD modeline bakardım. Buna yakın olan, QD olmayan modeli de tercih edilebilir ki aralarında renk tonlaması dışında hissedilecek bir fark yok gibi (deneyimlemedim, stok bitti alamadım bugün). Türkiye'de şuan satışı olan model bulamadım başka, sanki 27" orta-üst monitörler kapış kapış gidiyor mu nedir anlamadım. MSI olanda da Gsync desteği var, aynı şekilde Freesync de var. Tavsiye şeklinde olmasın ama biraz daha uygun fiyata Dell S2721DGFA modeli de var. Biraz daha kırpılmış hali diyebilirim MSI için. Dell ile birlikte fiyat (15k-16k) neredeyse yarıya indi ama 165Hz'de tıkandık. Bakıyorum da 240Hz eli yüzü düzgün model Tr'de satışta yok (16000TL altı) şimdilik. Ben MSI alır geçerdim.
Mevcut durumda bekleyin ya da hemen alın diyemiyorum. Dün stokta olan model bugün yok ama aylardır stok olmayan model yarın gelebiliyor, hem de beklenmedik fiyattan. Benim kendi kafamda sıralamam MSI 27"qrf>Dell 27"DGFA>Asus aqz şeklinde.

Ben olsam Alienware 240Hz ile başka monitörü kıyaslardım. Asus'u değil. Çünkü siklet farkı var bir kere.

@G3BEN güzel açıklamışsın konuyu. Zaten konuda ki ASUS Alienware ile kıyaslanamaz. Alienware Dell'in oyun sektörü için geliştirdiği özel monitörler.
Aynen öyle. Ama Alienware pahalı diye en iyisi değil. Daha iyi 249Hz modeller de var ama Tr'de link veremiyorum maalesef ve yurt dışı gönderileri de vergi çok biniyor pahalı bir elektronik eşya olduğu için. Orta düzey 240Hz 2k bir model de iş görür illa Alienware olması ya da standının göze hoş gözükmesi önemli olmamalı bence. 15000 Liraları geçtikten sonra bence 4k 60Hz+ 144Hz+ modellere de bakılabilir. Hatta şöyle bir link bırakıyorum, süpriz olsun. 10-15 bin TL arası favorim diyebilirim. /Ekran kartı önemli, Konu sahibinde 3080ti, ben de 3080 kullandığım için takip ettiğim bir model.

Şimdi arkadaşlar 1 haftadır araştırıyorum 240Hz 2K monitör piyasa da yok. Omen falan var onu da beğenemedim. Benİm istediğim 240Hz 2K bir monitör varsa onunla alien kıyaslayalım.

Geri
Yukarı