Elektronik Alienware 34 Dell OLED monitör 33.999 TL

Var ama stokları çok sıkıntı
Benim dediğim başlıktaki gibi 21:9 oranı. Bunlar 34' oluyor çoğunlukla. Sanırım 29' de var ama gaming değil.

Amazon'dan Razer Viper V2 Pro aldım dongle bozuldu yeni stokta olmadığı için değişim yok iade alırsa yarı fiyatına alacak Amazon'u şişirmeyin.
Bu durumda amazonun ne önermesini bekliyorsunuz ? Stokta ürün olsa gönderirlerdi. Stokta olmayınca da para iadesi yapacaklarını söylemişler. İyice saçmalamaya başladınız.

Aga neden 30k monitöre veriyorsunuz ki, 4K OLED TV'ler 10k daha pahalı sadece?

Bende aynı fikirdeyim, 40-50 bin TL'ye monitör alacağıma 65 inç OLED aldım daha mantıklı geldi. Ilerleyen zamanlarda daha çok OLED çıkarsa o zaman fiyatlar normale dönecektir diye umuyorum. Yurtdışında da fiyatlar yüksek, haliyle bize gelince daha da artıyor.

Fiyat çok iyi ama itopyadan ölü pixel sorunundan dolayı arkadaşım çok ama çok çekti. İtopya sadece diğer monitör markalarında değil özellikle ailenware markada çok ama çok tehlikeli. Hiçbir şekilde iade ve mesuliyet kabul etmeyen sorumluluk almayan bir firma. Dikkatli olunması gerek.

Onun dışında Alienware kalitesine söz yok. Mükemmel.
Yaklaşık 2 sene önce MSI Optix G273QF 2K 165 Hz model monitörü İtopya Ankara şubesinden almıştım. Monitörlerde ölü piksel muhabbetini duyduğum için mağazadan almak istedim. Şubeye gittiğimde önce ödemeyi yapmamı istediler ve ödeme sonrası üst katta test yapılan bölüme geçtik. Daha sonrasında ölü piksel testi yapıldığında ordaki görevli arkadaş herhangi bir sorun yok demesine rağmen kendim baktığımda ölü pikseli tespit etmiştim. Kendileri de detaylı baktığında farkedince özür dileyip tekrardan başka kutu getirdiler ve yine aynı test sonrası sorunsuz bir şekilde alıp çıktım. İtopyayı savunduğum için değil de biraz da tüketicinin dikkat etmesi gerekiyor çünkü bu tarz pahalı monitörleri imkan doğrultusunda mağazadan test ederek almak mühim bir olay.

Aga neden 30k monitöre veriyorsunuz ki, 4K OLED TV'ler 10k daha pahalı sadece?

Masanda 43 inç veya daha büyük bir OLED TV ile Online FPS oyununda başarılı olamazsın, zevkde alamazsın. Kafan, boynun ağrır hatta gözlerin bozulur. Ayaklarımı uzatırım, gamepad ile koltuktan oynarım dersen 55inç OLED al keyif verir.

İtopyadan monitör alacaktım bende ama gerçekten bu konuda Amazon bile zar zor yardımcı olabildi başka bir satıcıdan satın aldığım için sizce monitör nereden alınmalı?
Mağaza’dan alıyorum ben mümkünse şahsen, monitörü test edebiliyorsunuz. İnternetten olacaksa Amazon’un kendi sattığı monitörlerden alırdım.

1.5 yıldır Lg oled C2 42” modelini kullanıyorum 4080 eşliğinde. 120hz 4ms ama fps oyunlarında da gayet keyif alıyorum. Masanız yeterince büyükse ve duvara monte etme şansınız varsa 42” ekran kadar keyiflisi yok..

IMG_2024-04-07-140230.jpeg

Geri
Yukarı