Alienware AW2521h 5.699 TL eder mi?

phenex

Hectopat
Merhaba,
Arkadaşlar kendime 2.monitör alacağım. İlk monitörüm 1440p. Bunu FPS oyunlarında da kullanmak istiyorum o yüzden daha düşük çözünürlük alacağım. Fakat modeldeki monitör çok iyi görünüyor. Bu fiyat verilir mi, ürün indirimde. Kararsızım.
Ürün:
Alienware 24.5" AW2521h 360Hz 1ms 2X HDMI DP FHD USB Fast IPS G-Sync Gaming monitör.
https://www.itopya.com/alienware-24...mi-dp-fhd-usb-fast-ips-g-sync-gaming-monitor/

Eğer E-Spor üzerinden para kazanmıyorsanız almanızı tavsiye etmem. Kendim aktif olarak 144 Hz monitör kullanıyorum ve 240 Hz monitör kullanınca pek fark oluşturmadı. Eğer rekabetçi oyunlar oynamak istiyorsanız yarı fiyatına 240 Hz monitörler var, onları tercih etmeni öneririm.

Eğer E-Spor üzerinden para kazanmıyorsanız almanızı tavsiye etmem. Kendim aktif olarak 144 Hz monitör kullanıyorum ve 240 Hz monitör kullanınca pek fark oluşturmadı. Eğer rekabetçi oyunlar oynamak istiyorsanız yarı fiyatına 240 Hz monitörler var, onları tercih etmeni öneririm.
Değil mi? Çok para çok... Güzel monitör ama mantıklı düşününce senin dediğin daha doğru. 2. monitör 240Hz 1080 alıp bazı oyunları onda oynamam daha iyi olur o zaman?

C.S Go, Valorant gibi FPS oyunlarında minimum 300-400 FPS görüyorum ve o yüzden bir an 360Hz ile oynama hevesine girdim bu monitörü görünce. O yüzden fikir almak istedim. Sadece biraz pahalı, ama muadillerine göre de indirimde olduğu için uygun geldi. En az 7-8K diğerleri.

C.S Go, Valorant gibi FPS oyunlarında minimum 300-400 FPS görüyorum ve o yüzden bir an 360Hz ile oynama hevesine girdim bu monitörü görünce. O yüzden fikir almak istedim. Sadece biraz pahalı, ama muadillerine göre de indirimde olduğu için uygun geldi. En az 7-8K diğerleri.

300-400 FPS için 240Hz de fena olmaz. %1 low değerlerini ve input lag azaltmasını eklersek avantajlı olacaktır. Şu anda elindeki 165Hz'den fark ettireceği kesin.

Almak mantıklı değil.
300 400 fps aldığınızı söylemişsiniz ancak CSGO'da hep aynı fps alınmıyor ki!
Ben Counter base noktasında 350 alırken catwalk patikadan shorta geçince 180 düşüyor.
Smoke ve kapışma durumlarında fps düşebiliyor.
360 hz ekran için en düşük 360 fps almalısınız.
Bir tane fps test mapi var onu test edin.
Csgo'da zaten en düşük 360 fps alan bir normalde 700 fpsleri görüyordur.
Eğer fps düşerse o zaman input lagın allahını görürsünüz.
Atıyorum siz 250 fps alırsınız ekran 360 gösterir. Aradaki 90 ekran görüntüsü sahtedir.
Bir önceki göüntünün kopyasıdır.

Eğer CSgo'da minimum 360 fps alıyorsanız alın yoksa önermem.
Birde şu var farklı oyunlar için de bu geçerli Diğer fps oyunlarında da bu ekranın avantajını kullanabilmek için en az 360 fps almanız gerekli.

Ben sizin yerinizde olsam bu ekran yerine Benq 2546K 240 hz olanı alırım.
Şu da var Alienware alırsanız atıyorum hz 240 sabitleyip de oynayabilirsiniz.

Siz bilirsiniz yani. Benim görüşüm çok güçlü bir ekran katı yoksa minimum 360 fps alınmıyorsa 360 hz ekrana gerek yok. 360 fps kastım oyunda minimum 360 almak.

Almak mantıklı değil.
300 400 fps aldığınızı söylemişsiniz ancak CSGO'da hep aynı fps alınmıyor ki!
Ben Counter base noktasında 350 alırken catwalk patikadan shorta geçince 180 düşüyor.
Smoke ve kapışma durumlarında fps düşebiliyor.
360 hz ekran için en düşük 360 fps almalısınız.
Bir tane fps test mapi var onu test edin.
Csgo'da zaten en düşük 360 fps alan bir normalde 700 fpsleri görüyordur.
Eğer fps düşerse o zaman input lagın allahını görürsünüz.
Atıyorum siz 250 fps alırsınız ekran 360 gösterir. Aradaki 90 ekran görüntüsü sahtedir.
Bir önceki göüntünün kopyasıdır.

Eğer CSgo'da minimum 360 fps alıyorsanız alın yoksa önermem.
Birde şu var farklı oyunlar için de bu geçerli Diğer fps oyunlarında da bu ekranın avantajını kullanabilmek için en az 360 fps almanız gerekli.

Ben sizin yerinizde olsam bu ekran yerine Benq 2546K 240 hz olanı alırım.
Şu da var Alienware alırsanız atıyorum hz 240 sabitleyip de oynayabilirsiniz.

Siz bilirsiniz yani. Benim görüşüm çok güçlü bir ekran katı yoksa minimum 360 fps alınmıyorsa 360 hz ekrana gerek yok. 360 fps kastım oyunda minimum 360 almak.
Ekran kartım RTX 3080, işlemcim R9 5900X, bahsettiğim değerler aşağı değerlerdi zaten. Alienware'in 240Hz modeli de var. Ayrıca 240Hz başka monitörler de var. Sanırım 240 alacağım daha ucuz bir şey bulup.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı