Alienware Laptoplar Sıkıntılı mı?

Merhaba, ben Alienware kullanıcıyım. Sana anlatayım. Öncelikle laptop özelliklerim şu şekilde;

Alienware r3 15
İ7 7700HQ
GTX 1070
16 GB Ram

Şimdi malzeme kalitesi olarak gerçekten çok çok iyi. Görüntü görecelidir seven olur sevmeyen olur ama benim için gerçekten güzel görüntüsü var. Metal aksamlar, tasarım çok güzel. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. 1 tane parça değiştirmedim veya arıza vermedi. Klavye, ekran, kasa hala aynı aldığım gibi tertemiz. Fanları temizlemesi kolay.

Uygulama olarak yeterli kendi içinde uygulamalar ile fan hariç her şeyi kontrol edebiliyorsun RGB renkler olsun, klavye tuş atamaları, sistem kontrolleri. Fan ayarını istersen bios dan performans moduna getirebilirsin ki tavsiye ederim oyun oynadığın zaman özellikle.

Çoğu yanı güzel ama bir yanı var ki tüm bu güzellikleri götürüyor. Isınma ve ısınmaya bağlı performans düşüşü. Bu konu beni laptopdan soğuttur derecesine getirdi. Bunun çözümü de yok ama ısınıyor arkadaş ısındığı içinde performans düşüyor. Benim tavsiyem oyun oynamayı seviyorsan masaüstü bir bilgisayar toplamak en iyisi. Az oyun oynuyorsan hiç sorun yok o zaman keyfini çıkar.

Merhaba, ben Alienware kullanıcıyım. Sana anlatayım. Öncelikle laptop özelliklerim şu şekilde;

Alienware r3 15
İ7 7700HQ
GTX 1070
16 GB Ram

Şimdi malzeme kalitesi olarak gerçekten çok çok iyi. Görüntü görecelidir seven olur sevmeyen olur ama benim için gerçekten güzel görüntüsü var. Metal aksamlar, tasarım çok güzel. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. 1 tane parça değiştirmedim veya arıza vermedi. Klavye, ekran, kasa hala aynı aldığım gibi tertemiz. Fanları temizlemesi kolay.

Uygulama olarak yeterli kendi içinde uygulamalar ile fan hariç her şeyi kontrol edebiliyorsun RGB renkler olsun, klavye tuş atamaları, sistem kontrolleri. Fan ayarını istersen bios dan performans moduna getirebilirsin ki tavsiye ederim oyun oynadığın zaman özellikle.

Çoğu yanı güzel ama bir yanı var ki tüm bu güzellikleri götürüyor. Isınma ve ısınmaya bağlı performans düşüşü. Bu konu beni laptopdan soğuttur derecesine getirdi. Bunun çözümü de yok ama ısınıyor arkadaş ısındığı içinde performans düşüyor. Benim tavsiyem oyun oynamayı seviyorsan masaüstü bir bilgisayar toplamak en iyisi. Az oyun oynuyorsan hiç sorun yok o zaman keyfini çıkar.
Hocam bende biraz masaüstü düşünmeye başladım açıkcası. Undervolt yapılarak belki çözülebilir ısı sorunu ama şuan aklımda sağlam bir masaüstü toplayıp yanınada orta seviye bir ultrabook yada Mac almayı düşünüyorum bakalım.

Herkese merhaba;
Dizüstü bilgisayrım çok eskidi bende biraz paraya kıyıp güzel bir şey almak istiyorum ama kararsız kaldım. Kullanım amacım ise grafik amaçlı Adobe Photoshop, ıllustrator, Premiere Pro, After Effects, Indesing. Oyunda oynmak lazım arada tabii. Haftaya yurtdışına çıkacağım, çıkmadan sipariş vereyim dönerken alyım derdindeyim. Ooo kadar para verip sonra pişman olmak istemez kimse, yazı turada atmak yerine bilen birilerine bir soralım dedim, önerilerede açığım.
Herkese iyi forumlar..

16‑inch MacBook Pro - space gray
2.4GHz 8‑Core 9th‑generation Intel Core i9 Processor, Turbo Boost up to 5.0GHz.
32 GB 2666MHz DDR4 Memory
AMD Radeon Pro 5500M with 8 GB of HBM2 Memory.
1TB SSD Storage
3.970, 95 €

Alienware M17 R3
17, 3"-display, UHD (3.840 X 2.160), 60 Hz, 25 ms, 500 cd/m², 100 % Adobe RGB.
Intel® Core™ i9-10980HK prozessor
NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Super
32 GB DDR4, 2.666 MHz.
1 TB RAID 0 (2 X 512 GB PCI-e M.2 SSD)
3.581, 38 €
Bence Alienware alın hocam.

Herkese merhaba;
Dizüstü bilgisayrım çok eskidi bende biraz paraya kıyıp güzel bir şey almak istiyorum ama kararsız kaldım. Kullanım amacım ise grafik amaçlı Adobe Photoshop, ıllustrator, Premiere Pro, After Effects, Indesing. Oyunda oynmak lazım arada tabii. Haftaya yurtdışına çıkacağım, çıkmadan sipariş vereyim dönerken alyım derdindeyim. Ooo kadar para verip sonra pişman olmak istemez kimse, yazı turada atmak yerine bilen birilerine bir soralım dedim, önerilerede açığım.
Herkese iyi forumlar..

16‑inch MacBook Pro - space gray
2.4GHz 8‑Core 9th‑generation Intel Core i9 Processor, Turbo Boost up to 5.0GHz.
32 GB 2666MHz DDR4 Memory
AMD Radeon Pro 5500M with 8 GB of HBM2 Memory.
1TB SSD Storage
3.970, 95 €

Alienware M17 R3
Intel® Core™ i9-10980HK prozessor
NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Super
32 GB DDR4, 2.666 MHz.
1 TB RAID 0 (2 X 512 GB PCI-e M.2 SSD)
3.581, 38 €
Radeon PRO bildiğim kadarıyla Quadro ekran kartları gibi daha iyi çizim vs. konusunda. Benim tavsiyem Quadro RTX 4000'li Xeon işlemcili bir notebook almanız tarafında. i9-10980HK ile bire bir aynı özelliklere sahip resmen kopyası, Xeon E-2286M. RTX 4000'in oyun performansı da yeterlidir. CineBench R15 OpenGL testinde RTX 4000 daha iyi performans veriyor RTX 2070 Super'den. Kısacası bu sizin için mükemmel cihaz ayrıca Mac'ten de ucuz.

HP ZBook 17 G6 Intel Celeron E-2286M 32GB 1TB + 1TB SSD Quadro RTX 4000 Windows 10 Pro 17.3" FHD

Radeon PRO bildiğim kadarıyla Quadro ekran kartları gibi daha iyi çizim vs. konusunda. Benim tavsiyem Quadro RTX 4000'li Xeon işlemcili bir notebook almanız tarafında. i9-10980HK ile bire bir aynı özelliklere sahip resmen kopyası, Xeon E-2286M. RTX 4000'in oyun performansı da yeterlidir. CineBench R15 OpenGL testinde RTX 4000 daha iyi performans veriyor RTX 2070 Super'den. Kısacası bu sizin için mükemmel cihaz ayrıca Mac'ten de ucuz.

HP ZBook 17 G6 Intel Celeron E-2286M 32GB 1TB + 1TB SSD Quadro RTX 4000 Wben indows 10 Pro 17.3" FHD

Evet söylediğinize katılıyorum fakat ben 3D Max yada AutoCad gibi yazılımlar kullanmıyorum maximum Ae'da ufak tefek animasyonlar yaptım ama çok değil.. 3D yazılım kullansaydım tercihim Quadro Rtx 4000 büyük ihtimal olurdu.

Alienware r3 15
İ7 7700HQ
GTX 1070
16 GB Ram

Hocam ısınma için Throttle Stop kullanabilirsiniz. Eğer işlemci ısınıyorsa tam bir ilaç oluyor. Eğer advanced BIOS'tan kapatabiliyorsanız işlemcinin Turbo Boost'unu kapatın. Kapatamıyorsanız da dediğim uygulama ile Boost'u kapatın. Performans düşecektir fakat FPS drop yemeyeceksiniz. Performans düşecek dediğimde aşırı değil yani.

Tercihim Alienware M17 R3 oldu. Isınma sorunu var evet, fan sesi var evet ama çok hızlı gerçekten hızlı.. ( tek pişmanlığım Alienware 17 backpack V2 almam oldu bayağı büyük. haftasonu tatile gidilir. 21'' bir laptop sorunsuz sığar herhalde :) Alacak arkadaşlara tavsiyem 15'' almaları.)

Yeni konular

Geri
Yukarı