Alienware nasıldır?

Dyrien

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler diliyorum herkese. Yakında oyun dizüstü almayı planlıyorum. Alienware modellerini gördüm. Alienware sizce alınır mı? Kullanan var mı? Alienware sağlam mı MSI karşısında? Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ben de aynı soruyu amerikadan laptop alırken yaşadım. Alienware gerçekten çok şık bir bilgisayar, ancak MSI daha performanslı bana göre. Tabi içeriği de önemli ama madem oyun için alıcaksın bence MSI al.

Pek sevdiğim ve tavsiye edeceğim bir marka değil ama eğer yaşadığın şehirde Dell'in evde teknik hizmet servisi varsa 15 R3 modelini düşünebilirsin. Dell, XPS serileri ile birlikte Alienware'lara da evde servis hizmeti veriyor diye hatırlıyorum fakat hangi şehirlerde bu hizmet mevcut bilmiyorum.

15 R3 alan 1 arkadaşım ve 17 R4 alan 2 arkadaşım var, bu 2 ürünü de sadece birkaç saat bile olsa test edebilme şansım oldu. 15 R3 ekran boyutuna göre fazla büyük ve ağır bir cihaz, yükteyken fanları biraz sesli çalışıyor ve CPU sıcaklığı 96-97 dereceye kadar çıkabiliyor. Bu kadar hantal bir kasa için açıkçası başarısız bir değer fakat orta vadede sorun çıkaracağını sanmıyorum. Zaten arkadaşım da bu cihazdan memnun fakat 17 R4 modelini kullanan arkadaşlarım sürekli çalışan fanlar ve aşırı yüksek CPU & GPU sıcaklıkları yüzünden şikayetçiler. Benim kullandığım zaman da işlemci 100 dereceyi görmüştü. Ayrıca boyutları ve ağırlığı yüzünden de fazlasıyla pişmanlar. Bu sorunların dışında bu 2 ürünün de ekranları ve performansı gayet iyi fakat tekrar düşünmeni tavsiye ederim. İlla Alienware istiyorum dersen de 17 R4 modelini değil 15 R3 modelini tavsiye ederim. 13 R3 modelini almayı düşünüyorsan test etme şansım olmadı, internetteki kullanıcı yorumlarına ve notebookcheck.net gibi sitelerdeki incelemelerine bakabilirsin.

MSI'lar ile ilgili yaklaşık 4 yıllık kötü bir tecrübem oldu. Önce MSI GE60, sonra MSI GE70 ve GS70 modellerini kullandım. Bu 3 cihazda da çok fazla sıkıntı yaşadım, burada uzun uzun yazmak yerine konunun linkini bırakayım oradan bakabilirsin. GP, GL ve GT serileri de GE ve GS serileri gibi sorun çıkarır mı bilmiyorum, kullanmadım.

Monster laptop vs Asus laptop vs MSI laptop

Şu anda kullandığım Asus ROG Zephyrus GX501 modelini de önerebilecek kadar kullanmadım, bunun da maalesef çok fazla eksisi var fakat merak edersen inceleme linkini buraya vereyim.

Asus Zephyrus GX501 İncelemesi (i7 7700HQ - 16 GB DDR4 - GTX 1080 Max-Q)

Alienware bazı modellerinde kronik sorunlar var fakat parça kalitesi çok yüksek. Alacağın modeli söylersen kronik sorunu varmı söylerim.

Merhaba iyi günler diliyorum herkese. Yakında oyun dizüstü almayı planlıyorum. Alienware modellerini gördüm. Alienware sizce alınır mı? Kullanan var mı? Alienware sağlam mı MSI karşısında? Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Dost bu soruyu sormamış ol.

Kıyas olmaz.

Modele göre verilecek cevap tabii ki değişir fakat genel olarak fena bir marka değil. Tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı