Çözüldü AliExpress 3 gündür gümrük işleri tamamlandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ardawai

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12450H | RTX 4050 6GB | 16GB DDR4 3200MHZ | CT500P3PSDD8 SSD |

Excalibur G870
AliExpress'den işlemci aldım, gümrük işleri tamamlandı. İthalat gümrük işlemleri tamamlandı & gümrükten ayrıldı çıktı gözüküyor. 3 gündür aynı. Güncelleme de paylaşılmıyor. Bir sorun olur mu? Elime gelmeyecek mi biraz daha beklemeli miyim?

a.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Az bekleyin hocam, çözülür. Bu arada uyumlu muymuş sizin bilgisayara tam olarak?
Hocam dediğiniz üzere bekledim. ve güncellendi PTT Kargoya verilmiş istanbul dan yola çıkmış. 27NİSAN

@Jack İşte İstanbul dan yola çıktı en son güncelleme 29Nisan Olarak gözüküyor, satıcının tahmini teslimat tarihi 14 mayıs olarak vermişti şu anda türkiye de ve ptt ye verilmiş geliyor? sizce daha erken mi gelir yoksa 14 mayıs mı sizce.

@Ardawai işlemci yapışkan ile monte edildiyse yapışkanı eriterek, lehimlenerek monte edildiyse lehim makinesi mi ne vardı üflemeli onu kullanarak çıkartabilirsiniz. Sonradan tekrar lehimleyin tabii.

Bu arada mesajım çözüm oldu ise çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim, bu sorunu yaşayanların daha hızlı bir şekilde çözüme ulaşmasını sağlayacaktır.

@Ardawai işlemci yapışkan ile monte edildiyse yapışkanı eriterek, lehimlenerek monte edildiyse lehim makinesi mi ne vardı üflemeli onu kullanarak çıkartabilirsiniz. Sonradan tekrar lehimleyin tabii.

Bu arada mesajım çözüm oldu ise çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim, bu sorunu yaşayanların daha hızlı bir şekilde çözüme ulaşmasını sağlayacaktır.
Tamamdır sizi çözümlendi olarak işaretleyeceğim ama bir sorun var. biliyorsunuz dizüstü laptop işlemciyi görebiliyorum termal macununu vs ben değiştiriyorum riske girmemek adına kolay birşey ise ben değiştiriyim? bilgisayarcıya götürürsem elimde işlemci var değişim gerekiyor desem ne kadar ücret alırlar.

@Ardawai hocam kazıklamazsa 30 lira. Yapışkan ile mi yapıştırılmış işlemci, bir bakın. Yapışkan ile ise çıkartırsınız kolayca ve yenisini takarsınız. Ama lehimlendiyse anakarta zarar gelebilir.

@Ardawai hocam üstteki bekleyin dediğim mesajı çözüm işaretlerseniz daha kolay bulunabilir çözüm. Bu mesaj yani:

Az bekleyin hocam, çözülür. Bu arada uyumlu muymuş sizin bilgisayara tam olarak?

Geri
Yukarı