AliExpress chi-fi IEM önerileri

xenom0rphe

Megapat
Makaleler
6
Xiaomi Mi-ın ear headphones Pro 2 kulaklığımı 4 senedir seve seve kullanıyordum fakat kablosu bozuldu. Sesten tut mikrofon kalitesine kadar muazzam bir kulaklıktı fakat artık hiçbir yerde bulunmuyor bu yüzden 20 ile 40 dolar arası IEM arayışına girdim.

Hem oyun ses kasabilmek (sıklıkla Warzone) hem de müzik için (EDM/Trap) 20 dolar skalasında tangzu waner, chu 2 ve 7Hz Zero 1/2 modellerinden chu 2'de karar kıldım. Chu 2'de karar verme sebebim ses profili bana uygun olması, tangzu waner gibi oyunlarda kötü olmaması ve salnotes Zero 2 gibi Türkiye'ye 40 dolara(1220TL) değil 24 dolara(740TL) geliyor olması.
40 dolar skalasında ise simgot EW200 çok önerilip o bütçede en iyisi dendiği için onu düşündüm ama maalesef Türkiye'ye vergi dahil 54 dolar(1770TL) gibi bir fiyattan ulaşıyor bu da kulaklığın fiyatını çok aşıyor. Bir de kiwi cadenza buldum o da 48 dolar (1480TL) gibi bir fiyata tekabül ediyor.

Çıkmaza girdim. Simgot için o fiyat değer mi yoksa başka alternatifler önerebilir misiniz? Teşekkürler.

IEM konusunda bilgili kişiler yazarsa sevinirim.

Fiyat bandım TL cinsinden 500 ile 1500TL arası diyeyim.

@Shuriken shenzhenaudio ya da Linsoul'da vergi çıkmama muhabbeti varsa oradan da alabilirim hocam bilgilisin bu konularda yardım edersen sevinirim müsait zamanında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz Cadenza'ya yetiyorsa onu alın. Fiyatına göre üst level bir IEM.

20 dolarlık ürünler de sizin kulaklıktan sonra seviye atlatır yine.

Bütçeniz Cadenza'ya yetiyorsa onu alın. Fiyatına göre üst level bir IEM.

20 dolarlık ürünler de sizin kulaklıktan sonra seviye atlatır yine.
Hocam çift sürücülü Hybrid Pro 2 hiç beklenmedik şekilde iyi bir kulaklıktı açıkçası ondan iyi olur mu 20 dolarlıklar pek emin değilim ama Truthear Zero, EW200 vs. daha iyi olacağından eminim tabii ki. Daha çok da FPS oyuncusu bir odyofil Fresh Review'ın şu listesine bakarak almayı planlıyorum bir bilginiz varsa:

1708863504286.png

Cadenza ile EW200 arasında mesela 200TL fark var onu alırsam 200 daha verip EW200 alma taraftarıyım şu an ama dediğim gibi eğer Shenzhen Audio'dan alınca vergi çıkmıyorsa direkt Truthear Zero alacağım. Son 1 ay içinde alan birine rastlamak istiyorum.

En son çıkmıyordu Shenzhen'de vergi. Maalesef oyun kısmında IEM'leri sıralayamam ses kasılacak oyunları çok oynamadığım için.

Sizin görselden 2 kulaklığı denedim. Hexa, Quartet. Hexa bastan yoksun fakat çok analitik ve çok ayrıntılı bir IEM. Quartet'te bana kalırsa her şeyden var. Benim çok sevdiğim bir IEM oldu kendisi. Maalesef kasası biraz büyük, kulağıma güzel oturmadı.

Bu ürünü aldım bugün. Red'e göre daha canlı ve dolgun bassları olduğu için. Ben çok neutral-flat profil sevmiyorum. Shenzhen'de 1550TL'ye geliyordu, Amazon'da 1780TL'ye aldım riske girmek istemedim sonradan çıkabilecek bir vergi için.

Geri
Yukarı