Aliexpress den $900 değerinde ürün alsam gümrükte sorun olur mu?

Makaleler
3
Daha fazla  
Ücretsiz kargo ile alırsan, gümrük işlemleri eklenince 1 buçuk ay beklemen gerekebilir. Amazondan standart kargo ile aldım 32 gün sürdü, aliexpressten free kargo aldım 40 gün sürdü gelmesi.

Ayrıca satıcıların neredeyse hepsi dolandırıcı. Aynı ürünün birebir düşük kalite çin üretimini bile gönderebilirler. Çinliler dünyada 18 kalite mal üreten tek devlet.

Gümrük vergisi %20+ gümrük işlem ücreti. Bütün bilgilerini doğru gir, gümrükten sana hesap numarası verdiklerinde oraya yatırırsın ücreti.

Ücretsiz kargo ile alırsan, gümrük işlemleri eklenince 1 buçuk ay beklemen gerekebilir. Amazondan standart kargo ile aldım 32 gün sürdü, aliexpressten free kargo aldım 40 gün sürdü gelmesi.

Ayrıca satıcıların neredeyse hepsi dolandırıcı. Aynı ürünün birebir düşük kalite çin üretimini bile gönderebilirler. Çinliler dünyada 18 kalite mal üreten tek devlet.

Gümrük vergisi %20+ gümrük işlem ücreti. Bütün bilgilerini doğru gir, gümrükten sana hesap numarası verdiklerinde oraya yatırırsın ücreti.
Merhaba hocam. Satan firma ürünün kendi firması o yüzden dolandırıcılık olmaz. Peki ne kadar öderim onu hesaplayabilir miyiz? %20 derken ürünün ücretinin %20 si mi? Gümrük işlem ücreti ne kadar ki? Beklerim sorun değil yeterki sağlam gelsin

Ürün ücretinin %20'si. Yani 180 dolar. Gümrük işlem ücreti ürüne göre değişiyor sanırım 5 lirada olabilir 30 lirada. Ama daha fazlası olmaz.

Oguzhan yildirim arkadasimizin dedigi gibi yapilirsa sorun cikmaz. Bilgileri dogru girmeye calisin. Sitede adresi turkce karakterler kullanarak yazmayin. Zamaninda gumruk odemesi yapmaya ozen gosterin yoksa depo bekletme ucreti alma sanslari var.

Oguzhan yildirim arkadasimizin dedigi gibi yapilirsa sorun cikmaz. Bilgileri dogru girmeye calisin. Sitede adresi turkce karakterler kullanarak yazmayin. Zamaninda gumruk odemesi yapmaya ozen gosterin yoksa depo bekletme ucreti alma sanslari var.
bilgiler derken neleri kast ediyorsunuz mesela. Bu arada ürünü eBaydan almaya karar verdim. İletişime geçtiğimde

Yes, we have sent to Turkey via DHL.

We can send via DHL or EMS.

dediler. Türkiyeye daha önce göndermişler. DHL ile. ems ve dhl ile gönderebiliriz diyor. Hangisini seçmeliyim hangisi sorunsuz olur ?

Ispartada ki gümrüğü aradım yasaklı ürün değilse ve ürünün içinde faturası olursa sorun olmaz %20 kesilir dedi. Ama kesin bir şey diyemem diyor. Bu ürün herhalde yasaklı değildir. Gümrük vs nasıl takip edeceğim bana haber mi verirler? 2500tl ye falan denk gelecek ama wacom marka asıl bu işin piri olan cintiq 22hd falan 8-12 milyar arası. Baya bi uçurum var aralarında.

Gümrükde sorun olursa kargo ücretini ödeyip geri gönderebilir miyim?

Ems kargo hakkinda pek bir bilgim yok. DHL firmasi ile gelen bircok siparisim oldu herhangi bir sikinti cikmadi. Kargo takip numarasi ile kargonuzun durumunu gorebilirsiniz. Zaten gumruk ile ilgili bir durum oldugunda size mutlaka haber verilir merak etmeyin.

Ems kargo hakkinda pek bir bilgim yok. DHL firmasi ile gelen bircok siparisim oldu herhangi bir sikinti cikmadi. Kargo takip numarasi ile kargonuzun durumunu gorebilirsiniz. Zaten gumruk ile ilgili bir durum oldugunda size mutlaka haber verilir merak etmeyin.
ello again

Yes, we will attach the commercial invoice to the package.

DHL will handle the customs process for you.

If you have any specific requirements then please let us know.

The commercial invoice will state an item value of US$ 734 plus a freight value of US$ 165 (total US$ 899).

Sincerely

Jeff

Burada ne demek istedi anlamadım. Ürün fiyatı 734 dolar olarak gözükecek diyor geriye kalan 165 dolar ne ücretiymiş? gümrükte onu vererek mi halledicek yanlış mı anladım. DLH firması sizin için halledicek diyor. Yani 165 dolar ile gümrüğü ödeyecek mi acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı