Aliexpress gümrük vergisi

couza

Hectopat
Bu ürün 15 TL olarak gözüküyor. Anladığım kadarıyla özel bir indirim var. Hem bu fiyat doğru mu hem de Türkiye'ye gelirken gümrükte bir sıkıntı olur mu diye öğrenmek istiyorum. Gümrük vergisi ödeyeceğimi düşünmüyorum.

15.53TRY 94% OFF|TWS kablosuz kulaklıklar 2200Mah şarj kutusu spor su geçirmez kulaklıklar Bluetooth uyumlu 5.0 kulaklık kulaklık mikrofon ile|Bluetooth Earphones & Headphones| - AliExpress

Ek olarak bu ürünler hakkında da aynı sorum geçerli.

Bu ürün 15 TL olarak gözüküyor. Anladığım kadarıyla özel bir indirim var. Hem bu fiyat doğru mu hem de Türkiye'ye gelirken gümrükte bir sıkıntı olur mu diye öğrenmek istiyorum. Gümrük vergisi ödeyeceğimi düşünmüyorum.

15.53TRY 94% OFF|TWS kablosuz kulaklıklar 2200Mah şarj kutusu spor su geçirmez kulaklıklar Bluetooth uyumlu 5.0 kulaklık kulaklık mikrofon ile|Bluetooth Earphones & Headphones| - AliExpress

Niye düşünmüyorsun ? Ödeyeceksin tabii. Ürünler gümrükten geçer. Vergisini ödeyip teslim alırsın.

.

Hepsine minimum 17TL ödersiniz hocam. Ama 17TL kesin şekilde ödemeniz gerekiyor.
Emin misin ? Hepsi 17 TL çıkmaz bu bir. İkincisi iki farklı ürün farklı satıcı ayri vergilendirilir. Ek olarak saate baktım. Saat peşin vergili. 60 cent vergisi var ama 3.20 geliş ücreti var.
Screenshot_2021-08-22-03-00-58-65_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg

Emin misin ? Hepsi 17 TL çıkmaz bu bir. İkincisi iki farklı ürün farklı satıcı ayri vergilendirilir. Ek olarak saate baktım. Saat peşin vergili. 60 cent vergisi var ama 3.20 geliş ücreti var.Eki Görüntüle 1144943
Ürünlere pek dikkat etmedim. Bazı satıcılar vergileri site üzerinden ödetebiliyor o yüzden de az çıkabiliyor dikkatsizliğim için kusura bakmayın hocam.

Ürünlere pek dikkat etmedim. Bazı satıcılar vergileri site üzerinden ödetebiliyor o yüzden de az çıkabiliyor dikkatsizliğim için kusura bakmayın hocam.
Önemli değil ürüne bakmak zorunda değilsiniz. Genellikle 17 TL çıkıyor ürünlere.
Gümrük verigisi ödemeyi düşünmüyorsan saatin sana nasıl ulaştırılmasını bekliyorsun ?
Orasına bende güldüm biraz.

Evet bakmadığım için fiyatlarından dolayı 17TL dedim. Düşük fiyatlı 60-70 daha aşağısı ürünlerde minimum bu kadar çıkıyor fazla çıktığını görmedim hiç.
Ben bazen sadece 8 TL çıktığını gördüm. O gümrük memurunun dikkatsizliğinden kaynaklanıyor sanırsam. Sadece damga vergisini alıyor. Benim başıma gelmedi keşke gelse. :D

Ben bazen sadece 8 TL çıktığını gördüm. O gümrük memurunun dikkatsizliğinden kaynaklanıyor sanırsam. Sadece damga vergisini alıyor. Benim başıma gelmedi keşke gelse. :D
Eski vergisiz günler çok güzeldi. 10 sene önce 2 liraya aldığım ürün için cebimden sadece 2 TL çıkıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı