Aliexpress iade kabul etmeyen satıcı dava açabilir mi?

Ürünün dolar bazından ücreti nedir ve kaç tuş içerisinden kaçı problemli.

Onu geçelim satıcı ne kadarlık kısmı ücret iadesi sundu, AliExpress ne kadarlık ücret iadesi sundu.

Aldığım kadarı ile 3 dolarlık kısmı iade verilmiş.

Ayrıca ufak tefek dediğiniz sorunların resimlerini atabilir misiniz?

Kusura bakmayın ama 2-3 tuştan ortaya çıkan sorun için kimse 30-40 dolarlık ürünü komple iade almaz, iade alsa da ürünü geri göndermeni bekler.

Her gün böyle ufak tefek sorunlardan dolayı tam geri ödeme ya da ücretin yatısını geri ödemeye karlkarsa firma para kazanmayı geç iflasa gider.

Son düzenleme:
Ürünün dolar bazından ücreti nedir ve kaç tuş içerisinden kaçı problemli.

Onu geçelim satıcı ne kadarlık kısmı ücret iadesi sundu, AliExpress ne kadarlık ücret iadesi sundu.

Aldığım kadarı ile 3 dolarlık kısmı iade verilmiş.

Ayrıca ufak tefek dediğiniz sorunların resimlerini atabilir misiniz?

Kusura bakmayın ama 2-3 tuştan ortaya çıkan sorun için kimse 30-40 dolarlık ürünü komple iade almaz, iade alsa da ürünü geri göndermeni bekler.

Her gün böyle ufak tefek sorunlardan dolayı tam geri ödeme ya da ücretin yatısını geri ödemeye karlkarsa firma para kazanmayı geç iflasa gider.
Ürün 670 TL idi. Satıcı iade olmaz dedi sonradan en fazla 3 dolar olur dedi, AliExpress 100 TL teklif etti. Tabii ki 670 TL iade istemiyorum.

Satıcı sonradan iade sayfasında mesaj olarak Aliexpress ekibine, 3 dolar'dan fazla teklif ederseniz size de dava açarım, alıcıya da açarım her gün uğraşırım gibi bir mesaj belirtmişti. Aliexpress'i de tehdit etti gibi.

Ürün 670 TL idi. Satıcı iade olmaz dedi sonradan en fazla 3 dolar olur dedi, AliExpress 100 TL teklif etti. Tabii ki 670 TL iade istemiyorum.

Satıcı sonradan iade sayfasında mesaj olarak AliExpress ekibine, 3 Dolar'dan fazla teklif ederseniz size de dava açarım, alıcıya da açarım her gün uğraşırım gibi bir mesaj belirtmişti. AliExpress'i de tehdit etti gibi.

Kaç tuş içerisinden kaçı problemli.

24-25 dolarlık bir ürün bu sonuçta adamlar size 10 dolar geri ödemez. Size ödenebilecek maksimum tutar 5-6 dolar olur.

Kaç tuş içerisinden kaçı problemli.

24-25 dolarlık bir ürün bu sonuçta adamlar size 10 dolar geri ödemez. Size ödenebilecek maksimum tutar 5-6 dolar olur.
Klavyeme taktığım 67 tuş arasından 6 7 tanesi kusurlu. Tabii ki 20 dolar geri ödeme beklemiyorum. En azından değerinde geri ödeme yapsalar çok mutlu olurdum. O da olmadı. Ayın 12'sinde Aliexpress son teklifi yapacak. Sizce durum ne olur?

Klavyeme taktığım 67 tuş arasından 6 7 tanesi kusurlu. Tabii ki 20 dolar geri ödeme beklemiyorum. En azından değerinde geri ödeme yapsalar çok mutlu olurdum. O da olmadı. Ayın 12'sinde AliExpress son teklifi yapacak. Sizce durum ne olur?

%4,69 hadi %5'i kusurlu böyle bir durumda 20-25 dolarlık ücretin %10-15'i kadar bir iade yapılır aşağı yukarı. %15'i zaten 3,75 dolara eş değer oluyor.

AliExpress ise size 3,61 dolar teklif sunmuş. Ki bakınca size sunulan ücret sorunlu olan parçalara kıyaslarda yerinde olan bir ücret.

1 tuşun fiyatı hesaplarsak eğer 0,37$, 7 adet kusurlu tuş var ediyor 2,59$. 1 dolar da fazlası iadeye sunulmuş.

Eğer kabul edebiliyorsanız AliExpress'in sunduğu 100₺ geri ödemeyi alın satıcı da kendi haline ağlansın.

%4,69 hadi %5'i kusurlu böyle bir durumda 20-25 dolarlık ücretin %10-15'i kadar bir iade yapılır aşağı yukarı. %15'i zaten 3,75 dolara eş değer oluyor.

AliExpress ise size 3,61 dolar teklif sunmuş. Ki bakınca size sunulan ücret sorunlu olan parçalara kıyaslarda yerinde olan bir ücret.

1 tuşun fiyatı hesaplarsak eğer 0,37$, 7 adet kusurlu tuş var ediyor 2,59$. 1 dolar da fazlası iadeye sunulmuş.

Eğer kabul edebiliyorsanız AliExpress'in sunduğu 100₺ geri ödemeyi alın satıcı da kendi haline ağlansın.
Son teklifi beklemek zorundayım şu an hocam. Gelişmeleri anlatırım. 12 Ekim öğlen 12 gibi teklif gelir.

Sorunlu parçaların resmini de atarsanız sevinirim.
Tabi.
1696962522329.png

1696962570540.png
1696962537200.png

1696963404141.png

Bir kaç tuşta (3 4 tane) daha bunun gibi kusurlar var ama onlar fotoğrafta belli olmadığı için atmam mantıksız.

Öyle aman aman büyük kusur değil bunlar karşıdan baktığında çok belli olabilecek bir kusur değil.

Bunun için 100₺ gayet iyi bir geri ödeme.
Sonuç 12 Ekim sabah 7'ye doğru gelecek hocam. Yani yarın sabah 7. Hadi bakalım. Ben çok bir şey değişeceğini düşünmüyorum. Belki 100 TL'den en fazla 200'e çıkartırlar. O da benim için çok iyi.

Screenshot_2023-10-13-12-59-33-871_com.android.chrome-edit.jpg

Hala tehdit ediliyorum. Türk avukat bulacakmış ve adamlar davayı Türkiye'den açacaklarmış :D

Öyle aman aman büyük kusur değil bunlar karşıdan baktığında çok belli olabilecek bir kusur değil.

Bunun için 100₺ gayet iyi bir geri ödeme.
Son güncelleme: Aliexpress bugün karar verdi, 56 TL iade uygun görülmüş. İadeyi göndermişler bile, nasıl itiraz edeceğim bilmiyorum.

@Shuichi Tatsuo

Son düzenleme:

Geri
Yukarı