Aliexpress Ininal Karttan Alılşveriş Yapmıyor

Size başka bir örnek vereyim. Bir arkadaşımla yurt dışı bir yarışmada 2500$ para ödülü kazandık. O zamanki kurla tam 9900 TL yapıyordu. Para yurt dışı hesabımıza geldi (Paypal türevi bir hesap). Dolar olarak yatan parayı Türkiye'deki hesabımıza Dolar olarak alamadık, nedense Türkiye sistemi buna izin vermedi ve TL'ye çevirmek zorunda kaldık. Bu tek seferlik çevirme işlemi sonucunda hesabımıza 9036 TL geldi. %8,8 'lik bir komisyon kesti bankacılık sistemi bizden. Aynı şeyi ters şekilde, ben yurt dışından alışveriş yaparken de ödüyorum. Doları düz 5 TL olarak düşünün. 100 Dolarlık alışverişimde eğer TL olarak ödersem sistem benden yaklaşık olarak 548 TL alıyor ancak Dolar olarak ödersem ( banka kartınızın buna açık olması lazım), o anki kurdan tam değerini ödüyorum. Bu durumu her ay amazon.fr den alışveriş yaparken yaşıyorum.
Ödeme sayfasında kuru seçerken $ olarak ödeyin.
Tamamen apayrı olacak bir de ancak ne olduğu belirsiz, geçmişi belli olmayan bir karta bu kadar para ödemeyin. Türkiye'den 2. el olarak da bulabilirsiniz.

Arkadaşlar kartimda 400 TL yatirdim ama alacağim 415.56 TL gittim bir daha yatirdim 15 TL. Günler "Your card has insufficient funds or is over credit limit." hata çikiyor bir daha gittim yatirmaya 10 TL hatirdim toplam 430 TL oldu ama yine almadi ayni yazi.
Bende 5 dolarlık bisey alacaktim icinde fazladan para olmasına rağmen ayni seyi söylüyor

Arkadaşlar kartimda 400 TL yatirdim ama alacağim 415.56 TL gittim bir daha yatirdim 15 TL. Günler "Your card has insufficient funds or is over credit limit." hata çikiyor bir daha gittim yatirmaya 10 TL hatirdim toplam 430 TL oldu ama yine almadi ayni yazi.

ininal kart ile Yurtdışı işlemlerinde döviz kuru banka ve takas işlemleri gereği %7 oranında farklılık gösteriyor. %7 iyi bence diğerleri daha fazla diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı