Çözüldü AliExpress kargo süreci nasıl işler?

• Konuyu başlatan Lusyz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 70
  • Görüntüleme 11B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lusyz

Hectopat
Yer
Samsun/Atakum
Daha fazla  
2 3 gün içerisinde şu çakma kulaklıklardan bir tane alıp denemek istiyorum. Zamanında çakma Piranha AirPods almıştım ve hala devam ediyor üstünden 2 yıl geçecek. A101 gibi yerlerde aynı kulaklıklar 150 200 TL'ye satılıyor. AliExpress gibi bir yerden alınca 40 50 TL'ye denk geliyor. Neyse her şeyi geçelim bu kargo sürecini anlatabilecek var mı? Freeshiping seçeceğim. 1 ay falan diyor. AliExpress taxs gibi bir şey koyuyor tam okuyamıyorum ama 9 TL oluyor 50 TL bu ücreti ödedikten sonra gümrük için ayrı bir ücret ödüyor muyuz?

Çözüm
Freeshipping'i Aliexpress satıcıları seçiyor genelde ücretine eklenmiş oluyor. Sepetteyken malum Türkiye'nin koyduğu vergiler + gümrük vergileri ödenmiş şekilde son halini görüyorsunuz. O tutarı ödedikten sonra hiçbir şekilde gümrük ödemiyorsunuz kapıda veya Türkiye'de.
Kargolar ise PTT aracılığı ile geliyor. İlk İstanbul'a oradan da size genelde. Ortalama elinize ulaşma süresi 10 ila 13 gün arası sürüyor.
Freeshipping'i Aliexpress satıcıları seçiyor genelde ücretine eklenmiş oluyor. Sepetteyken malum Türkiye'nin koyduğu vergiler + gümrük vergileri ödenmiş şekilde son halini görüyorsunuz. O tutarı ödedikten sonra hiçbir şekilde gümrük ödemiyorsunuz kapıda veya Türkiye'de.
Kargolar ise PTT aracılığı ile geliyor. İlk İstanbul'a oradan da size genelde. Ortalama elinize ulaşma süresi 10 ila 13 gün arası sürüyor.

Çözüm
Freeshipping'i AliExpress satıcıları seçiyor genelde ücretine eklenmiş oluyor. Sepetteyken malum Türkiye'nin koyduğu vergiler + gümrük vergileri ödenmiş şekilde son halini görüyorsunuz. O tutarı ödedikten sonra hiçbir şekilde gümrük ödemiyorsunuz kapıda veya Türkiye'de.

10 Mayıs tahmini teslimat diyor hocam. Muhtemelen 15 gün ile 30 gün arası sürecek gelmesi. Cevap için teşekkürler.

10 Mayıs tahmini teslimat diyor hocam. Muhtemelen 15 gün ile 30 gün arası sürecek gelmesi. Cevap için teşekkürler.
Tahmini teslimatı her zaman 1 ay sonrasına gösterir, garanti olsun diye yapıyorlar. Ama dediğim gibi 10-13 gün arası ulaşır elinize eğer ki "PTT" adlı kargo firması kargoyu almayı bekletmezse :D Rica ederim.

Ona bakma sen. Bende geçen ayın 28'inde klavye aldım. 3 Mayıs da gelecek olarak gözüküyordu. Şuan Türkiye de.
Tahmini teslimatı her zaman 1 ay sonrasına gösterir, garanti olsun diye yapıyorlar. Ama dediğim gibi 10-13 gün arası ulaşır elinize eğer ki "PTT" adlı kargo firması kargoyu almayı bekletmezse :D Rica ederim.
Hocam selam. Yine size soruyorum 😅 kaç gün içinde elime geçer acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20230404_121545.jpg
    IMG_20230404_121545.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 939
Ona bakma sen. Bende geçen ayın 28'inde klavye aldım. 3 Mayıs da gelecek olarak gözüküyordu. Şuan Türkiye de.

Hocam selam. Yine size soruyorum 😅 kaç gün içinde elime geçer acaba?
Selam hocam, sorun yok sorun her türlü soruyu cevaplarım :D Benim de kargom şu anda sizinkiyle aynı görünüyor (aynı araçtalar tanışmış bile olabilirler) büyük ihtimalle 1 hafta içinde ulaşır eline aynı şekil de benim kargom da 1 hafta içinde gelir diye düşünüyorum PTT bekletmez ise eğer.

Selam hocam, sorun yok sorun her türlü soruyu cevaplarım :D Benim de kargom şu anda sizinkiyle aynı görünüyor (aynı araçtalar tanışmış bile olabilirler) büyük ihtimalle 1 hafta içinde ulaşır eline aynı şekil de benim kargom da 1 hafta içinde gelir diye düşünüyorum PTT bekletmez ise eğer.
Tamamdır hocam sağolun inşallah zararsız şekilde gelir.

Sanırım bu son zamanlarda gümrüğe takılma işleride olmuyor. Güzel oldu.

Gümrüğe takılmıyor takılmıyor ama vergi fiyatları çok uçtu, özellikle AliExpress dolar kuru olduğu için bide her şeyin fiyatı arttı, 150TL'ye aldığım kazak 600TL gibi gibi :D

Tamamdır hocam sağolun inşallah zararsız şekilde gelir.
Zarar almaz hocam sorun olmaz, ben bir sürü şey aldım hiçbir zarar görmemişti ürünler.

Ürün almayı düşünüyorum. AliExpress üzerinde görünen ücretten başka çıkmaz değil mi?

Geri
Yukarı