Çözüldü AliExpress kargo süreci nasıl işler?

• Konuyu başlatan Lusyz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 70
  • Görüntüleme 12B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lusyz

Hectopat
Yer
Samsun/Atakum
Daha fazla  
2 3 gün içerisinde şu çakma kulaklıklardan bir tane alıp denemek istiyorum. Zamanında çakma Piranha AirPods almıştım ve hala devam ediyor üstünden 2 yıl geçecek. A101 gibi yerlerde aynı kulaklıklar 150 200 TL'ye satılıyor. AliExpress gibi bir yerden alınca 40 50 TL'ye denk geliyor. Neyse her şeyi geçelim bu kargo sürecini anlatabilecek var mı? Freeshiping seçeceğim. 1 ay falan diyor. AliExpress taxs gibi bir şey koyuyor tam okuyamıyorum ama 9 TL oluyor 50 TL bu ücreti ödedikten sonra gümrük için ayrı bir ücret ödüyor muyuz?

Çözüm
Freeshipping'i Aliexpress satıcıları seçiyor genelde ücretine eklenmiş oluyor. Sepetteyken malum Türkiye'nin koyduğu vergiler + gümrük vergileri ödenmiş şekilde son halini görüyorsunuz. O tutarı ödedikten sonra hiçbir şekilde gümrük ödemiyorsunuz kapıda veya Türkiye'de.
Kargolar ise PTT aracılığı ile geliyor. İlk İstanbul'a oradan da size genelde. Ortalama elinize ulaşma süresi 10 ila 13 gün arası sürüyor.
Evet hocam doğru. İade işleri kolay mı hocam?
İade işlerine hiç girmedim ama şöyle bir deneyimim oldu: Gitarım için bir modifikasyon eşyası aldım, manyetik kapaklarını değiştirecektim çünkü beyazdı. Siyah modelini aldım, evet her şey güzel bilmem ne gitarı sök, telleri sök derken manyetik kapaklarını söktüm. Takacakken baktım ki evet giriyor ama 1-2 cm fark ediyor, satıcı bunu pek belirtmemiş en aşağılara saklamış gibi bir şey yapmış ama Aliexpress desteğine yazarak paramın hepsini 1 gün içinde geri aldım, satıcı zorluk çıkardı biraz ama Aliexpress şahsen adamı korumadı ve işime geldi.

Sonradan çıkarsa bozuşuruz ama hocam 😀
Yok be hocam, niye çıksın :D Bozuşmayız öyle demeyin, çıkmaz çıkarsa da ben öderim o kadar garanticiyim buraya :D

AliExpress'te 40-50 TL'ye satılan kulaklıkların coğu vergilendirmeden sonra 200 TL üzerine çıkıyor hocam.

Hocam zaten 10 TL'ye alacağım kulaklığı :D

1680601022983.png

Yeni konular

Geri
Yukarı