AliExpress kargo ve ürün sınırlaması

Tembeliko

Centipat
Daha fazla  
Aynı anda ve aynı satıcıdan iki ürün aldım. Satıcı iki ürünü tek paket yapmamış ama aynı anda kargoya vermiş. Yine de bir tanesi hala Çin'den çıkamadı diğeri ise 1 haftadır elimde. Siparişi vereli toplam 15 günü geçti. Bu durum normal midir?

Ekstra bir sorum daha olacaktı. Ben 5 sipariş sınırlamasını sonradan öğrendim. Ancak çoktan bir set siparişi verdim. Dikiş makinesi opsiyonel ayakları var 32 parçalık bir set. Yani bu ayaklar ayrı ayrı tek olarak da satılmıyor ki... Gümrüğe takılır mı acaba, sınırlamadan dolayı?

Evet. Ürünleri farklı zamanlarda kargoya vermeleri normal ve buna izin veriliyor. Vergisini alırken ödemediysen maalesef iki kere gümrük vergisi ödemen gerekecek iki farklı parça olduğu için. Ödediysen sorun yok.

Set siparişi mantıken tek parça sipariş olarak geçer. 32 farklı parsel olarak göndermedikleri sürece sıkıntı yok.

Aynı anda ve aynı satıcıdan iki ürün aldım. Satıcı iki ürünü tek paket yapmamış ama aynı anda kargoya vermiş. Yine de bir tanesi hala Çin'den çıkamadı diğeri ise 1 haftadır elimde. Siparişi vereli toplam 15 günü geçti. Bu durum normal midir?

Ekstra bir sorum daha olacaktı. Ben 5 sipariş sınırlamasını sonradan öğrendim. Ancak çoktan bir set siparişi verdim. Dikiş makinesi opsiyonel ayakları var 32 parçalık bir set. Yani bu ayaklar ayrı ayrı tek olarak da satılmıyor ki... Gümrüğe takılır mı acaba, sınırlamadan dolayı?

Aynı gün kargoya verilmiş olarak görünen bir ürünün halen yola çıkmaması diğerinin ise ulaşmış olması normal bir durum değil. Satıcıyla yazışıp durumu sormalısınız.

Aldığınız set beraber satıldığı için normalde tek parça olarak kabul edilip geçecektir sorun olmaması gerekiyor.

Ben şarj edilebilir piller ve pil şarj cihazı almıştım Amazon'dan 4 pil + şarj cihazı paket halindeydi tek ürün olarak geçti (aynı ay 2 farklı siparişim daha vardı).

Evet. Ürünleri farklı zamanlarda kargoya vermeleri normal ve buna izin veriliyor. Vergisini alırken ödemediysen maalesef iki kere gümrük vergisi ödemen gerekecek iki farklı parça olduğu için. Ödediysen sorun yok.

Set siparişi mantıken tek parça sipariş olarak geçer. 32 farklı parsel olarak göndermedikleri sürece sıkıntı yok.
yani aynı bu şekilde bence de sorun olmamalı ama bazı insanların ürünleri bu şekilde gümrüğe takılmış çok şikayet var. Şimdi bir de bunda zaten 5 ürünü geçtin deyip 2 siparişimi de göndermezlerse kötü olur. Sevdiklerime hediye almıştım çünkü :/ sadece kendime aldığım klavye geldi :/

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-06 231817.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-06 231817.png
    629,1 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı