AliExpress kargosu ne zaman gelir?

kadirkyr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi forumlar.

23 Ekim tarihinde Çin’den bir işlemci soğutucusu sipariş ettim fakat hala elime ulaşmadı. İlginç olan ise 2-3 haftadır kargo takipte aynı ibarenin yer alması. Acaba ürünüm geri mi gönderilecek?

Dosya Ekleri

• 3A492B31-0CF9-4B39-AD5B-CB8FD840CDF2.jpeg
    3A492B31-0CF9-4B39-AD5B-CB8FD840CDF2.jpeg
    46,5 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi forumlar.

23 Ekim tarihinde Çin’den bir işlemci soğutucusu sipariş ettim fakat hala elime ulaşmadı. İlginç olan ise 2-3 haftadır kargo takipte aynı ibarenin yer alması. Acaba ürünüm geri mi gönderilecek?

Aldığınız ürünler lüks tüketim vergisine giriyor o yüzden gümrükte bekletiliyor yani gümrük vergisini belirleyip size gönderirler ya da açmazlar.

Hocam size önerim PTT'nin sitesinden takip etmeniz. Aliexpress baya bir geç güncelliyor orayı. PTT genelde bunların dağıtımını yapmıyor ve şubelerinde bekletiyorlar. Eğer şubeden gidip almazsanız da geri yolluyorlar. İki kere yaşadığımdan biliyorum.

Ben zamanında bisiklet parçası almıştım bazen firmalar adresi hatalı yazabiliyor bir süre bekledikten sonra geri gidiyor Türkiye ye girdikten sonra PTT üzerinden takip gerçekleştirin.
Dediğim olay yaşadığım yerdeki PTT ye özel olabilir hiç bir kargom düzgün gelmiyor onlardan.

Hocam size önerim PTT'nin sitesinden takip etmeniz. Aliexpress bayağı bir geç güncelliyor orayı. PTT genelde bunların dağıtımını yapmıyor ve şubelerinde bekletiyorlar. Eğer şubeden gidip almazsanız da geri yolluyorlar. İki kere yaşadığımdan biliyorum.

Kargoyu Türkiye'ye geldiği andan itibaren sorumluluk PTT'ye geçiyor ve PTT bunu müşteriye bildiriyor ama Aliexpress sadece ülkeye gönderiyor bu yüzden arada kopmazlık oluyor karoyu takip etmeniz ve Türkiye'ye girdiğinde bir sorunla karşılaşmamak için PTT'ye kapıya bırakmasını söylemeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı