AliExpress ödeme onayı sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wfazıl

Hectopat
AliExpress'den ilk defa alışveriş yapıyorum, siparişim onaylandı mı tam olarak anlayamadım, sipariş sonunda ilk yeşil tik işareti geldi daha sonra hata mesajı aldım. Siparişlerimde gözüküyor yalnız ödeme bekleniyor diyor bu ne anlama geliyor? Kredi kartı hareketlerinde göremiyorum harcamayı.

398949

Çözüm
Ödeme yapılmamış, kart ile alakalı bir sorun olmuş olabilir, kartın İnternet ve yurt dışı alışverişlerine açık olduğundan emin olun, "Pay Now" butonuna tıklayarak her iki ürün için de ödemeyi yapın.
Ödeme yapılmamış, kart ile alakalı bir sorun olmuş olabilir, kartın İnternet ve yurt dışı alışverişlerine açık olduğundan emin olun, "Pay Now" butonuna tıklayarak her iki ürün için de ödemeyi yapın.

Çözüm
kart değişikliği yapabilir miyim?

Yapabilirsin, ama 2$ "New User Coupon" kullandığını fark ettim, eğer önceden Aliexpress'te kullanılmış bir kart ile alışveriş yaparsan iptal edebilirler.
Evet ilk defa kullanıyorum. Ödemeyi yaptım sanal kartla önceki kartın bakiyesi yoktu galiba. Peki bunlar geldiği zaman gümrük vergisi ödeyecek miyim bilginiz var mı?

Evet ilk defa kullanıyorum. Ödemeyi yaptım sanal kartla önceki kartın bakiyesi yoktu galiba. Peki bunlar geldiği zaman gümrük vergisi ödeyecek miyim bilginiz var mı?
Büyük ihtimal iki ürün de takipsiz kargo ile gönderilecek, sadece Çin sınırları içinde takip edebileceksiniz, Türkiye'ye geldiğinde eğer gümrüğe gönderilirse her paket için gümrük kontrol ve damga ücreti 5 TL kesilebilir, bu ücreti ürünü teslim eden PTT görevlisine ödeyeceksiniz, gümrüğe girip girmemesi tamamen şans işi.

Büyük ihtimal iki ürün de takipsiz kargo ile gönderilecek, sadece Çin sınırları içinde takip edebileceksiniz, Türkiye'ye geldiğinde eğer gümrüğe gönderilirse her paket için gümrük kontrol ve damga ücreti 5 TL kesilebilir, bu ücreti ürünü teslim eden PTT görevlisine ödeyeceksiniz, gümrüğe girip girmemesi tamamen şans işi.
Vala ürünleri Türkiye'den alsaydım yaklaşık 60-70 TL yapıyor. Burdan alınca 25 TL. Baya kar ettim, varsın gümrükten 10 lira kesilsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı