Aliexpress Para İade Süreci

Yanlış hatırlamıyorsam satıcı ürünü kargoya verdikten sonra 60 gün içinde gelmezse otomatik iade yapılıyor. Eğer siz daha erken iade talep etmek isterseniz, siparişlerin olduğu bölümden siparişinize gelin. Orada "Open Dispute" adlı seçenek olacak, oraya tıklayın. Burada size ürünü neden iade etmek istediğiniz hakkında sorular bulunacaktır, buraları doldurun. Bunu gönderdikten sonra satıcı bunu onaylarsa para hesabınıza aktarılır.

-Ürün belirtilen süre içerisinde teslim edilmezse satıcı parayı iade ediyor.
-Eğer belirtilen süre içerisinde gelirse ve problemli çıkarsa, 'Open Dispute' bölümünden talep oluşturuyorsunuz. Burada AliExpress ilk önce sizinle satıcının konuşmasını ve anlaşmasını bekliyor. Bu süreç genelde 1 hafta ile 2 hafta arasında değişiyor. Buradaki süreç şöyle işliyor:

a)Siz bir teklif veriyorsunuz. Örneğin ürün geldi fakat kenarı kırıktı bu yüzden paranın tamamını yada belli bir kısmını talep ediyorsunuz.
b) satıcı burada sizden ekstra bilgi, kanıt yada para iade oranının düşürülmesini talep ediyor.
c) olay burada sonuca ulaşıyor.

Bu şekilde ilerliyor.

Razer kulaklık + mouse + mouse pad sipariş ettim 90dolara. Daha sonrasında kulaklığın sadece sünger kısmı yırtık geldi ve mikrofon kısmı çok ufak oynuyordu. Video çekip 'dispute' açtım ve sadece kulaklığın parasını iade talep ettim. 2 gün içerisinde param kredi kartıma iade edildi.

Aldığın gün ile iade talep ettiğin gün arasında kur farkı varsa bankan o anın kuruna göre para iadesi yapıyor bilgilerine. İyi sosyaller diliyorum :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı