AliExpress PTT vergi ister mi?

TowardsToFlames

Hectopat
Merhaba yaklaşık 2 3 hafta önce AliExpress'ten vergi dahil 2688TL'ye klavye aldım. Yarın şubeden almaya gideceğim hala 2 3 yıl önceki gibi vergi istiyorlar mı? Eğer isterlerse gümrük vergisini AliExpress'te ödediğimi nasıl kanıtlarım? 2 gün içinde almazsam iade edilecek o yüzden süreç için çok bir sürem kalmadı vergi isterlerse ne yapmam lazım?

Merhaba yaklaşık 2 3 hafta önce AliExpress'ten vergi dahil 2688TL'ye klavye aldım. Yarın şubeden almaya gideceğim hala 2 3 yıl önceki gibi vergi istiyorlar mı? Eğer isterlerse gümrük vergisini AliExpress'te ödediğimi nasıl kanıtlarım? 2 gün içinde almazsam iade edilecek o yüzden süreç için çok bir sürem kalmadı vergi isterlerse ne yapmam lazım?
istemezler zaten vergiyi ödemişsin ama ptt kargonun evine getireceği meçhul şubeden alırsın :)

Vergi istemezler, ödenmiş zaten. Benim balkona fırlatıyorlar adamın yüzünü bile görmüyorum.

Keşke bende de öyle olsa bugün evin önünden geçerken adreste yok olarak işaretlemişler evin kapısına kağıt bile bırakmamışlar, şubeye gittiğimde 18 yaş altındayım diye vermediler. Kargo benim adıma ama yine de alamadım. İsterlerse ne yapmam lazım AliExpress'ten vergi ödediğime dair bir PDF fatura vb. alabiliyor muyum?

istemezler zaten vergiyi ödemişsin ama ptt kargonun evine getireceği meçhul şubeden alırsın :)
Getirmediler zaten😁. Eskiden kağıt yapıştırıyorlardı adreste bulamadık diye sanırım artık o da yok.

Keşke bende de öyle olsa bugün evin önünden geçerken adreste yok olarak işaretlemişler evin kapısına kağıt bile bırakmamışlar, şubeye gittiğimde 18 yaş altındayım diye vermediler. Kargo benim adıma ama yine de alamadım. İsterlerse ne yapmam lazım AliExpress'ten vergi ödediğime dair bir PDF fatura vb. alabiliyor muyum?

Getirmediler zaten😁. Eskiden kağıt yapıştırıyorlardı adreste bulamadık diye sanırım artık o da yok.
vermeleri lazım normalde şikayet edeceğini söyle verirler bi kağıt almana gerek yok

e-Devlet'te şikayet oluşturdum artık ne kadar işe yararsa. Yarın gidip alacağım vergi sorunu olmaz umarım.

Olmaz merak etme kaç kere ürün aldım 18 yaş altındayken de aldım 2 3 sene önce hiç sorun etmediler personel kılsa biraz uğraştırabilir ama senden belge isteme yükümlülüğü yok ticaret bakanlığına ödemiş oluyosun alırken çünkü

Gümrük ücreti AliExpress'in anlaşmalı gümrük şirketi tarafından girişte ödeniyor, PTT almıyor artık. PTT'ye verildikten sonra zaten kargo takibi sayfasında ek ücret varsa yazar.

Bu arada normalde vermeleri lazım 18 yaş diye bir olay yok. Kimlikle gittiniz mi, bazen kimlik istiyorlar.

PTT'de eleman krizi varmış, muhtemelen arka depoda kıyamet gibi paket vardır, bulmak için iki üç kişi aramaları gerekiyordur o yüzden işi yokuşa sürüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı