Çözüldü Aliexpress Satıcı “Siparişi İptal Edin” Diyor.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

matmakif

Kilopat
Merhaba. Geçenlerde Aliexpress “CCC Intelligen telectronic Store” satıcısından Fenvi T919 almıştım. Ama önce ürünleri kargolamayı geciktirdiği, sonra da kargoya vermiş gözükmesine rağmen takip’te bir hareket olmadığı için şüphelenip satıcıya mesaj attım, gelen cevabı yazıyorum:
Dear , don't send, we will refund you
In order to refund you money faster, please follow the steps below:
Step 1. choose "confirm receipt"(we know you didn't receive),then click "open dispute"
Step 2. choose "Return Goods" (we will abandon product return and refund you ), or answer you received goods
Step 3. choose "personal reasons" or " i no longer need the item".
Step 4. Send a message to us here in time(
H73e94db687b945eca390d5440491cc79Q.png
Please don't forget !!!
H73e94db687b945eca390d5440491cc79Q.png
) Note: We know you didn't receive the goods. No need to return anything. We will abandon product return and refund you after that.

Satın alırken isimden şüphelenmeme salaklığını yapsam da, satıcının dediğine uyma salaklığını yapmadım, normal yoldan anlaşmazlık açayım dedim. Bu gibi olaylarda eskiden Aliexpress sıkıydı çünkü ama sipariş kargoya verildikten sonraki 10 gün içinde anlaşmazlık açılamayacağı için beklemek durumundayım.

Sorularıma gelirsek:
  1. Bu durumda kargo parasını iade alabilecek miyim?
  2. Vergi için ödenen para iade oluyor diye okudum, başına gelen var mı?
  3. Durumu Aliexpress ile çözmek bana daha mantıklı geliyor ama harcama itirazı mı yapmalıyım? Mümkünse kendini akıllı sanan bu gibi dolandırıcılara bir kuruş vermek istemem.

Paramı aldıktan sonra zaten 1 yıldız ile yorum yapıp durumu anlatacağım. Eskiden de başıma benzer bir durum gelmişti ama o zamanlar vergi mevzusu yoktu…
Şimdiden teşekkürler.

TDK dedi:
Salaklık: (isim) Salakça* davranış.
*[Giyinişinden, konuşma ve davranışlarından seviyesiz, dengesiz ve saf olduğu anlaşılan (kimse)]

Son düzenleme:
Merhaba. Geçenlerde Aliexpress “CCC Intelligen telectronic Store” satıcısından Fenvi T919 almıştım. Ama önce ürünleri kargolamayı geciktirdiği, sonra da kargoya vermiş gözükmesine rağmen takip’te bir hareket olmadığı için şüphelenip satıcıya mesaj attım, gelen cevabı yazıyorum:

Satın alırken isimden şüphelenmeme salaklığını yapsam da, satıcının dediğine uyma salaklığını yapmadım, normal yoldan anlaşmazlık açayım dedim. Bu gibi olaylarda eskiden Aliexpress sıkıydı çünkü ama sipariş kargoya verildikten sonraki 10 gün içinde anlaşmazlık açılamayacağı için beklemek durumundayım.

Sorularıma gelirsek:
  1. Bu durumda kargo parasını iade alabilecek miyim?
  2. Vergi için ödenen para iade oluyor diye okudum, başına gelen var mı?
  3. Durumu Aliexpress ile çözmek bana daha mantıklı geliyor ama harcama itirazı mı yapmalıyım? Mümkünse kendini akıllı sanan bu gibi dolandırıcılara bir kuruş vermek istemem.

Paramı aldıktan sonra zaten 1 yıldız ile yorum yapıp durumu anlatacağım. Eskiden de başıma benzer bir durum gelmişti ama o zamanlar vergi mevzusu yoktu…
Şimdiden teşekkürler.

Senin galiba şikayetçi olacağını düşünmüşler. Şikayetçi olmayın biz paranızı geri verelim ancak bu adımları uygulamanız gerekiyor diyorlar. Ben de anlamadım gerçi.

Senin galiba şikayetçi olacağını düşünmüşler. Şikayetçi olmayın biz paranızı geri verelim ancak bu adımları uygulamanız gerekiyor diyorlar. Ben de anlamadım gerçi.
Sahte kargo kodu oluşturup alıcıyı oyalıyorlar, alıcı da İllallah diyip ne derlerse yapıyor. Ben mesaj atmasam haber vermek gibi bir niyeti de yoktu. Attığım mesajlara gelen cevaplar da oyalamak içinmiş gibi hissettirse de, İngilizceleri kötü olduğu/hiç olmadığı içindir umarım…

Bu dediklerini yaparsam ne kargo parasını ne de vergiyi iade alamam. Hem de tabiki şikayetçi olacağım, hâlâ aynı fiyattan ürünleri satmaya devam ediyor. Benim için beklemek sorun değil ama böyle basit dolandırıcılıklar hoş olmuyor.

Son durum:​

15 gün boyunca kargo hareketi olmadığı için sipariş “kapatıldı”. Aliexpress'den “Your order *** is closed” konulu bir e-posta aldım, ödediğim tüm para da iade oluyor. Böyle durumlarda beklemek, itiraz etmekten daha mantıklıymış demek ki… Gerçi 20 gün falan boşa gitmiş gibi oluyor ama böylelerine üç kuruş vermektense daha fazla da bekleye ilirdim açıkçası.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı