Aliexpress Siparişlerim Elime Ulaşmadı

SuiCast

Kilopat
02.10.2018 tarihinde 3 adet ürün siparişi verdim. Ancak 3 üründe 2-3 aydan fazla süre geçmesine rağmen elime ulaşmadı. Dispute açıp ürünlerin parasını iade aldım ama neden ürünlerin gelmediğini bilmiyorum. Sizce neden ürünler gelmedi ? İnternette siparişleri PTT çalışanlarının çaldığına dair haberler duydum. Bu haberler doğru mu ? Bu arada teslimat adresi kısmına bulunduğum ilçe Şahinbey değilde Gaziantep olarak gözüküyor. İlçe bilgisi girilmediği için mi ürünler gelmedi ? Sizin başınızada böyle bir durum geldiyse paylaşırsanız sevinirim.

Adres ve isim dikkatli yazılmalı. İsim doğru olmaz ise şubeden teslim alınamıyor posta. Adres doğru olmaz ise de apaçık ortada ne olacağı.

yaklaşık 1 1.5 ay önce ekran kartı ve işlemci siparişi yaptım. Gönderi takipli kargo fakat Aliexpress kargoların İstanbula geldiğini ve bulunduğum şehre doğru yola çıktığını yazıyor. Ama nedense PTT'den kargomu takip edemiyorum veriler girilmemiş. Ben ürünümün nerde olduğunu sormak için aradığımda internet sitesinden bakıp bana geri dönüş yapıyor (sanki ben ordan bakamıyormuşum gibi). Ülkede devlet kurumlarında ve bazı özel kurumlar da çalışan herkes afedersiniz ama iş bilmeyen cahil torpilli kesimden oluşuyor. Devlet kurumlarının hepsinde cahillik had safhada. Kargom ne zaman elime ulaşacak bilmiyorum. Yarın merkez PTT'ye gideceğim nasıl bir sonuç beni bekliyor bilemiyorum.

yaklaşık 1 1.5 ay önce ekran kartı ve işlemci siparişi yaptım. Gönderi takipli kargo fakat Aliexpress kargoların İstanbula geldiğini ve bulunduğum şehre doğru yola çıktığını yazıyor. Ama nedense PTT'den kargomu takip edemiyorum veriler girilmemiş. Ben ürünümün nerde olduğunu sormak için aradığımda internet sitesinden bakıp bana geri dönüş yapıyor (sanki ben ordan bakamıyormuşum gibi). Ülkede devlet kurumlarında ve bazı özel kurumlar da çalışan herkes afedersiniz ama iş bilmeyen cahil torpilli kesimden oluşuyor. Devlet kurumlarının hepsinde cahillik had safhada. Kargom ne zaman elime ulaşacak bilmiyorum. Yarın merkez PTT'ye gideceğim nasıl bir sonuç beni bekliyor bilemiyorum.

AliExpress in bazı takip kodları PTT sistemi ile uyumsuz çalışabiliyor. 17 track sitesinden kontrol etmeyi deneyin. Orada ayrıca PTT uyumlu takip kodunu da bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı