AliExpress tarafından kesilmiş vergi gümrükte tekrar istenir mi?

birkanoztrk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. AliExpress'ten bir adet saat satın alacağım fakat ürün 530 TL, gümrük vergisi ise 170 TL civarı bir şey. Sorum ise ben bu vergiyi ödediğimde ve ürün gümrüğe geldiğinde tekrar vergi isterler mi? Neden diye sorarsanız bir şikayet sitesinde birkaç kişi bunun gibi şikayet dile getirmişler. Sizce AliExpress'ten alışveriş yapılır mı? Başıma böyle bir şey gelirse ne yapmalıyım?

Adsız.png
Adsız1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. AliExpress'ten bir adet saat satın alacağım fakat ürün 530 TL, gümrük vergisi ise 170 TL civarı bir şey. Sorum ise ben bu vergiyi ödediğimde ve ürün gümrüğe geldiğinde tekrar vergi isterler mi? Neden diye sorarsanız bir şikayet sitesinde birkaç kişi bunun gibi şikayet dile getirmişler. Sizce AliExpress'ten alışveriş yapılır mı? Başıma böyle bir şey gelirse ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1480494Eki Görüntüle 1480495
Vergisi ile aldığında aras yurt dışı gümrükte sıkıntı çıkmadan senin adresine getiriyor. Onun dışında alttaki muhabbet sanırım ürünü fiyatını ödemiş kapıda vergisini ödemek istememiş olsa gerek çünkü aliexprees te ya kapıda ödeyeceksin vergiyi ya da satın alırken hepsini ödeyeceksin.

AliExpress'te artık ürünleri satın alırken vergiler ödendiği için sorun olmadığı söyleniyor. Hatta bu sistem sayesinde kargo geliş süreleri de kısalmış. Ben de buna güvenerek ilk kez sipariş verdim. Şu an gümrük işlemleri görülüyor. 5-6 günde aldığım ürün Türkiye'ye ulaştı. Bugün 8. gün. Gümrük işlemlerinin bitmesini bekliyorum. Sorunsuz bir şekilde bana ulaşırsa alışverişlerime devam etmeyi düşünüyorum. Çünkü Türkiye'de olmayan çok güzel ürünler var.

Geri
Yukarı