Aliexpress ürün gümrükte tutuluyor

Jake Dunn

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar ben yaklaşın 3 hafta önce bir ürün sipariş ettim bir akıllı saat. Türkiye'ye ulaştı fakat Aliexpress ürün gümrükte tutuluyor lütfen ya gümrükle haberleşin ya da satıcı ile dedi ben de şüphelendim.

Ürün linki: US $16.61 56% OFF|Tüketici Elektroniği'ten Akıllı Saatler'de IWO 10 akıllı saat erkekler kadınlar 44mm 1.54 inç MTK2502 ekg nabız monitörü spor aktivite izci Relogio Smartwatch Apple AliExpress'da

Takip no: RB904289755SG.

PTT'yi aradım dedi normal bir süre, yakında elinizde olur.

Dosya Ekleri

• asaasas.PNG
    asaasas.PNG
    5,8 KB · Görüntüleme: 1.326
  • asaass.PNG
    asaass.PNG
    6,1 KB · Görüntüleme: 1.094
  • ssasasas.PNG
    ssasasas.PNG
    31,7 KB · Görüntüleme: 927
  • ptt1.PNG
    ptt1.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 827
  • ptt2.PNG
    ptt2.PNG
    22 KB · Görüntüleme: 718
  • track17 1.PNG
    track17 1.PNG
    46,7 KB · Görüntüleme: 680
  • trak 17 2.PNG
    trak 17 2.PNG
    43 KB · Görüntüleme: 801
Son düzenleyen: Moderatör:
Aliexpress ürün gümrükte tutuluyor lütfen ya gümrükle haberleşin ya da satıcı ile dedi ben de şüphelendim.
Ürün Türkiye'ye giriş yaptıktan belli bir süre sonra elinize ulaşmadığında Aliexpress gümrükte tutulduğuna dair mesaj yolluyor.
Bu da ürün gümrükte kaldı işlem yapılmadan bekliyor gibi bir algıya sebep veriyor. Korkmanıza gerek yok, gerekli vergilendirmeler yapıldıktan sonra ürün tarafınıza ulaşır.
Bu arada akıllı saat getirmek yasak değildi değil mi?

Takip numarası varsa ptt takip sitesinden durumu, vergilendirme ücretini görebilirsiniz. Ürün yasak kapsamında değilse ulaşır.

Takip numarası varsa PTT takip sitesinden durumu, vergilendirme ücretini görebilirsiniz. Ürün yasak kapsamında değilse ulaşır.

Yani PTT'den baktım ama hepsi boş. Sadece ürün en aşağıda neler olup bittiği yazıyor. Hiç ne kadar vergi falan kesilmiş yazmıyor.

Henüz vergilendirilmemiş. İşleme alınır pazartesi günü sonra bölgenize sevk edilir. Gümrük işlemi bitince ödeyeceğiniz tutarıda görebilirsiniz.

Benim de kulaklığım şu anda Aliexpress de gümrükte tutuluyor diyor. Ancak PTT nin kargo sitesinde böyle bir ibare yok. İnşallah dediğiniz gibidir. Şimdiye kadar ilk defa başıma geldi şaşırdım.

Benim de kulaklığım şu anda Aliexpress'de gümrükte tutuluyor diyor. Ancak PTT'nin kargo sitesinde böyle bir ibare yok. İnşallah dediğiniz gibidir. Şimdiye kadar ilk defa başıma geldi şaşırdım.

Ne oldu, düzeldi mi? benim de Blitzwolf kulaklık gümrükte tutuluyormuş da kendisi geldi mi kaç günde geldi, sen bir işlem yaptın mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı