AliExpress kargosu gümrükte tutuluyor

apollonlykos

Decapat
Merhaba, AliExpress'ten daha önce de aldığım ve sorunsuz elime geçen anakart olmuştu. Fakat son alışverişimdeki kargo takibime baktığımda ve fotoğrafta da görüldüğü gibi yaklaşık 2 haftadır gümrükte tutuluyor yazıyor. Ayrıca gümrük vergisini AliExpress ödeme ekranında ödemiştim. 2 adet anakart var yalnızca. AliExpress'in lp ile başlayan kodu ile hiçbir yerde kargo sorgulaması yapamıyorum yalnızca AliExpress ekranındaki takipte gözüküyor. Nereyi aradıysam yanlış aradın şurayı ara diyor. Öbür tarafı arıyorum yine yanlış aradın diyorlar. Benzer problemi yaşayan var mı?

ekr.PNG

Iki ürün de gümrükte takılmış, aynısı bana olmuştu. Ben Istanbul Arnavutköy KIM’i arayarak çözmüştüm, ürüne değer tespiti yapamadıkları için evrak istemişlerdi.
LP ile başlayan kodu vererek mi işlem yaptınız yoksa o kodu biryerde çevirdiniz mi? Ayrıca değer tespiti neden yapılıyor ürünlerin gümrük ücretini zaten aliexpress ödeme ekranında ödedim.

LP ile başlayan kodu vererek mi işlem yaptınız yoksa o kodu biryerde çevirdiniz mi? Ayrıca değer tespiti neden yapılıyor ürünlerin gümrük ücretini zaten aliexpress ödeme ekranında ödedim.
Ben aldığım zaman vergiyi aliexpress ödeme ekranında ödememiştim, kapıda ptt elemanına nakit ödemiştim. Ancak aliexpress gümrük işleriyle önceden ödenmiş veya ödenmemiş olsun Arnavutköy KIM ilgileniyor o yüzden bir fark olacağını sanmıyorum. Benim takip kodum LP ile başlamıyordu SG ile başlıyordu ama siz yine de bir arayın, boş bilgi yerine yararlı şeyler söyleme olasılığı yüksek.

Arnavutköy kim Başakşehir'e yönlendirdi ve Başakşehir de lp ile başlayan herhangi bir kod ile işlem yapamadıklarını söyledi. Korşimento numarası istediler fakat bu numara ne AliExpress verebildi ne de kargoyu gönderen satıcı verebildi.

Arnavutköy kim Başakşehir'e yönlendirdi ve Başakşehir de lp ile başlayan herhangi bir kod ile işlem yapamadıklarını söyledi. Korşimento numarası istediler fakat bu numara ne AliExpress verebildi ne de kargoyu gönderen satıcı verebildi.
Hocam LP ile başlayan kodları normalde gümrükten çıktıktan sonra Aras kargo getiriyor evinize. Şu durumda Aras kargo’nun yapabileceği pek bir şey olduğunu düşünmüyorun ancak yine de Aras kargoyu da aramayı deneyebilirsiniz.

Konşimento ya da Bill of Lading ihracat durumunda istenen bir belge. Bunu sizden bireysel alışveriş için istemeleri anlamsız.

Hocam lp ile başlayan kodları normalde gümrükten çıktıktan sonra Aras Kargo getiriyor evinize. Şu durumda Aras Kargo'nun yapabileceği pek bir şey olduğunu düşünmüyorun ancak yine de Aras Kargo'yu da aramayı deneyebilirsiniz.

Dediğiniz gibi gümrükten henüz çıkmadığı için Aras Kargo herhangi bir şey yapamıyor ama hiç kimse bir şey yapamıyor ben ne yapacağım bilmiyorum. Ayrıca ürünlerin iadesini elbet alırım fakat ürünlerin gümrük bedellerini AliExpress iade etmiyor. Gümrük ücretini iade alabilseydim çok da dert etmezdim tekrar alırdım nihayetinde.

Konşimento ya da bill of lading ihracat durumunda istenen bir belge. Bunu sizden bireysel alışveriş için istemeleri anlamsız.

Ambarlı gümrük müdürlüğü istedi bu numarayı. Lp ile ilgili bir takip yapamadıklarını söylediler. Aynı şekilde Başakşehir ukim de aynı numarayı istedi ve bu numaraya hiçbir şekilde ulaşamadım.

Geri
Yukarı